Behzat Ç severler olarak, dizi yayından kaldırıldığı andan beri hep “Behzat Ç ekranlara dönüyor“, “Behzat Ç yeniden çekiliyor” gibi haber başlıklarıyla çoğu kez karşılaştık. Ancak bugüne kadar yazılıp çizilen bu tarz haberlerin ucu hep boşluğa çıktı, dizinin çekilmesi için gerekli ortam oluşmadı. Yine bunlara benzer bir blog başlığıyla bu yazıdasınız, ancak bu kez durum farklı, çünkü haberin kaynağı sağlam ve güvenilir.


Mesut Yar, 7 Eylül Perşembe günü Posta gazetesinde yazdığı köşe yazısında Behzat Ç’nin internet dizisi olarak yeniden ekranlara döneceğini söyledi. Bu habere nereden ulaştığını da yazısında detaylı olarak anlattı.

Behzat Ç. Dönüyor Mu?

Mesut Yar’ın köşe yazısının ilgili bölümü şu şekilde;

Aslında en büyük baskı senarist Emrah Serbes’in üstünde. Sosyal medyada yayınladığı “Behzat Ç.”nin yeni senaryo çalışmalarına dair fotoğraflar ciddi bir kalabalığı heyecanlandırdı…

Bir dönemin fenomen dizisi tekrar ekrana taşınacak mıydı? Bunun yanıtı yaz başında “büyük olasılıkla şifreli bir kanal” olarak dillendiriliyordu…

Ancak sonra ses çıkmadı. Emrah Serbes’in fotoğrafları üzerine yaptığım küçük bir araştırma beni dünya çapında bir adrese çıkardı…

“Behzat Ç.”nin elbette Türkiye odaklı ama dünya pazarına açılan bir internet dizisi olarak deyim yerindeyse hayatımıza girmesine ramak kaldı…

Özet geçersek, Behzat Amirim dönüyor sevgili okur!

Star TV’de yayınlandığı dönem reyting rekorları kıran ve milyonlarca hayrana sahip fenomen bir dizi haline gelen Behzat Ç.’nin ekranlara yeniden döneceğini Mesut Yar bu satırlarla okuyucularına duyurdu. Bu haberin ardından sosyal medyada faliyet gösteren Behzat Ç. fan sayfaları da diziyle ilgili yeni bilgiler paylaşmaya başladı. Doğruluğuyla ilgili kesin bir çıkarım yapılamasa da dizinin internet dizisi olarak izleyiciyle buluşacağı kulislerde konuşuluyor.

Behzat Ç Dönüyor

Bir diğer güzel haber de dizinin tam kadro olarak ekranlara dönecek olması. Tabi bu bilginin de doğruluğu kesin değil. Çünkü dizinin tam kadro ekranlara döneceğini müjdeleyen kaynak, Behzat Ç.’deki hayalet rolüyle bilinen İnanç Konukçu’nun Facebook’ta yer alan bir hayran sayfası.


Behzat Ç.‘nin yeniden yayınlanmasıyla ilgili kulislerde konuşulan bir bilgi de dizinin yeni bölümlerinin Ocak ayından itibaren yayınlanacak olması.

►Tavsiye Yazı: En İyi Türk Dizileri

Böylesine kaliteli bir dizinin zamanında ekranlara veda etmesi ne kadar üzücüyse, yeniden ekranlara dönecek olması o kadar sevindirici bir haber. Defalarca bu tarz haberlerle karşı karşıya kalıp sevindikten sonra, dizinin bir türlü ekranlara dönmemesiyle hayal kırıklığına uğramıştık. Ancak bu kez kaynak televizyon dünyasını yakında takip eden bir isim, yani Mesut Yar olunca insan daha da bir umutlanıyor. Umarım bu haber gerçekten Behzat Ç.’nin yeniden çekilecek olmasına işarettir ve dizi çok uzun yıllar aynı kalitesinde bizlerle birlikte olur.

Dizinin yayınlandığı ve fenomen haline geldiği dönem neler olduğunu, neden yayından kaldırıldığını “Behzat Ç. Neden Yayından Kaldırıldı?” isimli yazımda anlatmıştım. Dilerseniz bu yazıya da bir göz atabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

9 YORUMLAR

  1. demedi demeyin internetten yayınlansın kimse izleme çünki her ne kadar fanı çok olsada geçmişteki örnekleri gibi bu dizide tarih oldu daha ne yapsalar tutulmaz.

  2. İzlerken En Çok Zevk Aldığım Dizilerden Biriydi Gerçekten Karakterleri Harika. Hayalet, Harun, Behzat ve Bunlar Gibi Eğlenceli Ekibin Olduğu Diziler Her Daim İzlenme rekorları Kırar. İnşallah Televizyona Geri Dönmesi Dileklerimle.

Bir Yorum Bırak