Bilgisayarda Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme
Bilgisayarda Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme

Bilgisayarda kayıtlı WiFi şifresi öğrenme aslında çok basit birkaç tıklamayla mümkündür. Bağlı olduğumuz WiFi şifresini her zaman hatırlamayabiliriz. Bu şifrelere tekrar ihtiyaç duymayan yoktur. Özellikle fabrika ayarlarında bulunan bir modemin ilk şifresi değiştirilmediyse ezberlemek oldukça güçtür. Onlarca karakterden oluşan şifreler kayıtlı olabilir. Bu gibi durumlarda kayıtlı WiFi ağından şifre öğrenme işlemi yaparak birkaç tıklamayla WiFi şifresine ulaşabiliriz.

Öncelikle yapmanız gereken ilk işlem bilgisayarınızın sağ alt kısmında bulunan WiFi simgesine sağ tıklamak. Daha sonra buradaki menüden “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” seçeneğine gitmemiz gerekiyor.

Wifi Şifresi
Wifi Şifresi

Bu kısıma tıkladığınızda karşınız Ağ ve Paylaşım Merkezi penceresi çıkacaktır. Buradan bağlı olduğunuz WiFi isminin üzerine (mavi yazılı olur) tıklıyoruz.

Ağ ve Paylaşım Merkezi
Ağ ve Paylaşım Merkezi

Karşınıza “WiFi Durumu” ekranı çıkacaktır. Burada pek çok seçenek var. Ancak bizim tıklamamız gereken “Kablosuz Özellikleri” butonu olmalıdır.


WiFi Durumu
WiFi Durumu

Daha sonra karşımıza “Kablosuz Özellikleri” penceresi çıkacaktır. Bu pencerede üstte iki farklı sekme mevcut. Bu sekmelerden “Güvenlik” olan kısma geçmemiz gerekiyor.

Kablosuz Ağ Özellikleri
Kablosuz Ağ Özellikleri

Ardından karşımıza çıkan ekranda “Ağ güvenlik anahtarı” bölümü olacaktır. Burada “Karakterleri Göster” seçeneğini aktif ederek bağlı olduğunuz kablosuz ağın güvenlik şifresini görebilirsiniz.

Bilgisayardan WiFi Şifresi Öğrenme
Bilgisayardan WiFi Şifresi Öğrenme

Bilgisayarda Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme Adımları

  • Sağ alttan kablosuz simgesine sağ tıklayın.
  • Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne tıklayın.
  • Açılan pencereden kayıtlı Wifi isminizin üzerine tıklayın.
  • Kablosuz özelliklerine gidin.
  • Sekmelerden Güvenlik yazana tıklayın.
  • Bu ekranda karakterleri göster seçeneğini aktif edin.
  • WiFi şifrenizi kutucuğun içinde görebilirsiniz.
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir Yorum Bırak