Chainlink (LINK) Nedir Chainlink Coin Analizi

Kripto para piyasasında yer alan coinler, sahip oldukları potansiyel ile yatırımcıların dikkatini çekerken çalışma sistemleri ile de farklı alanlarda önemli kolaylıklar sağlarlar. Bu kripto paralardan birisi de Chainlink (LINK) olup, farklı yapısı ile dikkat çekmektedir.

Chainlink (LINK), ödeme servisleri ve benzer ağların altyapıları arasında bağlantı kurulmasını sağlayan bir sisteme sahiptir. Chainlink (LINK), Blockchain altyapısına sahip bir sistemdir ve bundan dolayı merkezsizdir. Bu sistemin tokeni ilk olarak 2015 yılında geliştirilmiş ve 2017 yılında düzenlenen bir ICO ile kullanıcılara sunulmuştur. Bu sistem sayesinde akıllı sözleşmelerde meydana gelen bir takım sorunlar, etkili bir şekilde çözülebilmektedir.

Chainlink Nasıl Çalışır?

Kripto paralar geliştirilmeye başladığında dikkat çeken hususlardan birisi de Blockchain adı verilen altyapıydı. Tamamen merkezsiz olması, bu sistemin en önemli avantajlarından birisidir. Fakat başlangıçta bu sistem sadece finansal amaçlı olarak kullanılabiliyordu. 2015 yılında Ethereum (ETH) geliştirildiğinde, bu sistemin sınırları da büyük ölçüde kaldırılmış oldu. Çünkü sistem artık birçok alana açıktı ve böylece yeni projeler bu sistemin altyapısı üzerine geliştirilebilirdi.

Chainlink Nasıl Çalışır
Chainlink Nasıl Çalışır

ETH tarafından açılan bu kapının önemli bir dezavantajı vardı. Geliştirilen akıllı sözleşmeler, sadece bulunduğu Blockchain üzerinde yer alan verileri yönetebiliyordu. Bu durum, dünya geneline hizmet verme potansiyeli olan bir sektörün sınırlanması olarak ifade edilebilir. İşte Chainlink, buradaki eksikliğin giderilmesi için geliştirilmiştir. Bu sistem sayesinde farklı zincirlerdeki verilerin kullanılması mümkün hale getirilmektedir.

Chainlink, gerçek dünyadaki verilerin Blockchain ile bağlantı kurmasını sağlar. Bu durum, tüm sektörlerin söz konusu teknolojik altyapıyı kullanması anlamına gelir. Buna bağlı olarak Chainlink sistemi, bir temsilci olarak ifade edilebilir.

Chainlink Nasıl Satın Alınır?

Chainlink, 2015 yılında geliştirdiği token olan LINK adındaki kripto parayı, farklı borsalardan satın almak mümkündür. Bu borsaların bir kısmında gerçek para geçerken, bir kısmında ise BTC ile alışveriş yapılması gerekir. Dünyanın en büyük kripto borsası olarak kabul edilen Binance üzerinden bu kripto parayı almak mümkündür. Bunun haricinde ise  Binance, Bitrue, Bithumb, Huobi Global borsalarından da yine bu kripto para alınabilir.


Chainlink Coin Geleceği

Chainlink, kripto para piyasasının önemli aktörlerinden birisi olarak kabul edilir. Özellikle Blockchain teknolojisi ile gerçek dünya arasında entegrasyon görevini üstlenmesi, Chainlink coin geleceği açısından son derece önemlidir.

Chainlink Coin Geleceği
Chainlink Coin Geleceği

Eğer bu bağlantı, gelecekte çok daha etkili bir şekilde kurulur ve kullanımı da yaygınlaşırsa, söz konusu para biriminin geleceği çok parlak olacak demektir. Fakat bunu tam olarak başaramaz ve sistemde bazı aksaklıklar çıkarsa, beklentileri tam manasıyla karşılamayacaktır.

Chainlink (LINK) Coin Alınır Mı?

Chainlink ile ilgili genel yorumlar yukarıda yer almaktadır. Buradaki yorumlar dikkate alındığında, söz konusu para biriminin geleceğinin parlak olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Buna bağlı olarak geleceğe dönük, Chainlink alınabilir. Fakat bu para biriminden hemen sonuç beklemek doğru olmaz. Her ne kadar son dönemde yaptığı ani çıkışla dikkatleri üzerine çekse de Chainlink (LINK), asıl yükselişini ilerleyen dönemlerde yapacaktır.

Chainlink Piyasa Değeri

Kasım 2017’den beri kullanımda olan Chainlink tokeni LINK, o tarihten itibaren yatay bir seyir izlemiştir. Fakat son dönemde bu para biriminin ciddi şekilde hareketlendiği bilinmektedir. Mayıs ayı başında sadece 0,4 USD olan LINK, Temmuz ayının ilk günlerinde 4 USD barajını geçmiştir. Buradaki değer artışı yaklaşık 10 kattır. Temmuz ayından sonra dengelenme sürecine girmiş olup, günümüzdeki değeri yaklaşık 2,4 USD’dir. Paranın işlem hacmi ise yaklaşık 46 milyon USD’dir.

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

Bir Yorum Bırak