Bilgisayar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Eğlence ihtiyacımızı karşılamak için de dijital oyunlar en önemli araçlardan. Dünya üzerinden milyonlarca oyun oynanıyor. Fakat bazıları diğerlerinden çok farklı. Bu farkını oynanma sayısıyla ortaya koyuyor.

Sizler için dünya üzerinde en çok oynanan 10 bilgisayar oyununu derledim.

Ayrıca Dünyanın En Çok Oynanan 10 Mobil Oyunu yazımıza da göz atmanızı öneririm.

10-World Of Tanks: II

10-world-of-tanks

Dünya Savaşını konu alan bu oyun 3 boyutlu ve ücretsiz bir MMORPG oyunudur. Bu oyunu oynarken eğlencenin sınırlarını zorlayacağınızdan eminiz.

9-Heroes Of The Storm

9-heroes-of-the-storm

Sadece bilgisayarda oynanan ve ücretsiz olan bu oyunun amacı rakip kuleleri yok edip oyunu kazanmak. Bizce bu oyun tatlı bir bağımlılık yapacak.

8-HearthStone

8-hearthstone

Dijital kart oyunu olan bu oyun ücretsiz olması yanında harika bir içeriğe sahip. Şans oyunları kategorisinde en çok oynanan oyun olduğunuda belirtmek isteriz.

7-Minecraft

7-minecraft

Mojang şirketinin yaptığı bu oyun anlık bir patlamayla listemizin 7. sırasında yer alma hakkını kazandı. Tek veya çok oyunculu oynanabilen bu oyun çok fazla içerik barındırıyor.

6-Smite

6-smite-3


Bu oyunun amacı rakip takımın kulelerini ele geçirip oyunu kazanmak. Dota ve LoL haritalarına benzer bir haritada oynanıyor. Diğerlerinden farkı 3 boyutlu olması. Bu oyun 6. sıraya yerleşmeyi hakediyor.

5-Diablo III

5-diablo-3

Bir rol yapma oyunu olan bu oyununu amacı dünyaya barış getirmektir. Online ve tek oyuncu seçenekleri olan bu oyun sizi çok eğlendirecek.

4-DOTA 2

4-dota-2

Bu oyun birçok oyuncuyu içinde barındıran harika bir MOBA oyunudur. Bu oyunu arkadaşlarınızla da oynadığınız zaman keyfinize diyecek yok!

3-Counter-Strike Global Offensive

3-counter-strike-global-offensive

Ülkemizde hepimizin yakından tanıdığı bir oyundur. Özel günler dışında 24TL olan bu oyun nişancı ve aksiyon oyunudur. Beyler sis yasak!

2-World Of WarCraft

2-world-of-warcraft

Harika bir rol yapma oyunu olan World Of WarCraft farklı ırkların savaşmasını konu alır. Bu oyunun aylık ücretlendirmesi yaklaşık 45TL’dir.

1-League Of Legends

1-league-of-legends

Bu oyunu zaten hepimiz tanıyoruz. Amacı rakibin merkezini yok edip oyunu kazanmaktır. Dünya genelinde turnuvalar yapılan bu oyun her yıl artarak devam eden devasa bir oyuncu kitlesine sahip.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

9 YORUMLAR

Bir Yorum Bırak