En İyi Hosting
En İyi Hosting

Web sitesine sahip olmak isteyenlerin ya da web sitesi sahiplerinin ilgilenmesi gereken konulardan birisi “En iyi hosting nereden alınır?” sorusudur. 

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilir. Çünkü herkesin ihtiyaçları ve hostinglerinden beklentileri farklıdır. Kimisi CPU kullanımı yüksek olan firmaları tercih ederken, kimisinin tercihi teknik destek ekibinin hızlı iletişim kurmasıdır. En iyi hosting firmaları, tüm bu özelliklerini her geçen gün geliştirmek için çabalayanlardır.

Bu yazımda sizlere daha önce çalıştığım firmalarla ilgili tecrübelerimden ve webmaster forumlarında okuduğum hosting yorumlarından yararlanarak Türkiye’de hizmet veren en iyi hosting firmalarından bahsedeceğim. Öncelikle hostingle ilgili kısa bir tanım paylaşmak faydalı olacaktır.

Hosting Nedir?

Web sitelerini hazırlarken bir alana ihtiyaç duyulur. Bu alan internet üzerinde herkes tarafından ulaşılabilir olmalıdır. Aynı zamanda sitelerin çalışması için gerekli özellikleri de taşıması gerekir. İnternet siteleri ve internet üzerinden yapılan diğer işlerin bulunduğu alanlara hosting adı verilir. Hostingler, bir tür bilgisayar olan ama kullandığımız bilgisayarlardan daha güçlü altyapılara sahip sunucular sayesinde sağlanır.

En İyi Hosting Firmaları

Türkiye’de hizmet veren pek çok hosting firması bulunur. Bunlardan bazıları dünya standartlarında hizmetler sunarlar. Kaliteleri ülke sınırlarını aşan bazı hosting şirketleri, Türk webmasterların en çok tercih ettikleri arasında yer alır. Benim de daha önce çalışmış olduğum ve kalitesine bizzat tanıklık ettiğim hosting firmaları vardır. Türkiye’nin en iyi hosting şirketleri şunlardır;

Veridyen

Veridyen
Veridyen

Firma İzmir’de 2016 yılında kurulmuştur. Yeni bir firma olmasına rağmen, köklü birçok hosting firmasını arkasına almıştır. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Veridyen, verdiği hizmetle kalitesini bütün müşterilerine hissettirir. Diğer hostinglerden yüksek fiyatlarla alacağınız sunucu performansını, Veridyen’de paylaşımlı hostingle almanız mümkündür.

Fiyatları verdiği hizmet de göz önüne alındığında oldukça uygundur. Satın aldığınız hizmet için her türlü desteği sağlayan teknik destek ekibine sahiptir. En önemli özelliklerinden biri de zaten teknik destekleridir. Bir sorunla karşılaştığınızda gönderdiğiniz destek fişi çok haftanın her günü, günün her saati, çok hızlı bir şekilde yanıtlanır.

Verdiyen, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir hosting firmasıdır. Veridyen’in internet sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Alastyr

Alastyr
Alastyr

Yine İzmir lokasyonlu bir hosting firması. Test sonuçlarında özellikle son 1 sene içinde yüksek performans göstermeyi başarmış, tutarlı bir hosting firmasıdır. Paket fiyatları da oldukça uygundur. 7 gün içinde iade garantisi sunmaktadır. Bunun yanında paketiniz artık size yetmediğinde bir üst paket için sadece kullanılan gün farkını hesaplatıp, üst paket için kalan miktarı ödeyerek geçiş yapabilirsiniz. WordPress tabanlı bir site açmak istiyorsanız bu firmayı özellikle tercih edebilirsiniz. Çünkü WordPress Türkiye sayfasında, önerilen hosting firmalarından biri de Alastyr’dir.

Teknik destek ekibi da oldukça başarılıdır. Sorunlarınıza çözüm odaklı yaklaşır ve olabildiğince kısa sürede yanıt bırakır.

Benim, müşterilerim için ürettiğim projelerden bazıları da bu firmada barınır. Epey bir zamandır hizmetlerinden faydalandığım Alastyr’de şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Sizlere de projeleriniz için bu firmayı tavsiye edebilirim.

Alastyr’in internet sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Natro

Natro
Natro

Natro, Türkiye’nin köklü hosting firmalarından biridir. Yıllardır bu alanda başarıyla hizmet vermektedir. Diğer hosting şirketlerinin planlarına göre biraz daha tuzlu fiyatlara sahiptir. Ancak ödediğiniz ücretlerin karşılığını gelişmiş destek ekipleriyle fazlasıyla verirler. Natro’da bir sorunla karşılaştığınızda, çözüm için hazır bekleyen canlı sohbet temsilcileri ve çağrı merkezi teknik destek ekibi bulunur.

Natro’da satın aldığınız hizmeti ilk 15 gün koşulsuz bir şekilde iade etme hakkına sahipsiniz. Daha önce üzerinde çalıştığım projeler için Natro’nun hizmetlerinden yararlanmıştım. Teknik destek hizmeti olarak en iyisinin Natro olduğunu söyleyebilirim. Hosting için de bir sorunla karşılaşmadığımı da eklemeliyim. Uzun zamandır Natro’yla çalışmamış olsam da, Natro’nun hizmetlerini tavsiye edebilirim.

Natro’nun internet sitesini incelemek için buraya tıklayın.

Turhost

Turhost
Turhost

Turhost da yıllardır bu alanda başarılı işler yapan bir hosting şirketidir. Tanınmış sayısız site Turhost’ta barınır. Tartışılmaz kalitesiyle alanında adından sıkça söz ettiren bir firmadır. Teknik destek ekibi ortalama 1 saat içinde sorunlarınıza geri dönüş yapar. Fiyatları ortalama seviyededir.

Turhost’tan aldığınız bir hizmeti koşulsuz olarak ilk 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Daha önce Turhost’la çalışmamış olsam da, yakın çevremden ve sosyal ortamdan edindiğim bilgiler, ideal hosting firmalarından biri olduğuna inandırdı.

Turhost’un internet sitesine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Güzel Hosting

Güzel Hosting
Güzel Hosting

Uzun süredir bu işlerle ilgilenen herkesin bir dönem çalıştığı ve hala çalışmaya devam ettiği firmalardan biri Güzel Hosting’tir. Denizli lokasyonundan hizmet vermektedir. Fiyatları oldukça uygundur. Teknik destek olarak da yeterince hızlı oldukları söylenebilir. İlk 3 gün içinde aldığınız ürünü iade etme hakkına sahipsiniz. T

Zamanında kısa bir dönem çalıştığım Güzel Hosting, teknik altyapı olarak en iyi hostinglerden biridir. Ancak benim gözümde, profesyonellik anlamında diğer firmalara oranla bir miktar geride kalmıştır. Hızlı bir teknik ekibe sahip olmalarına rağmen, teknik ekiple yaşanan diyaloglar profesyonellikten uzaktır. Bu söylemi işlerini bilmiyorlar olarak algılamayın. Demek istediğim müşterileriyle münakaşaya girebilen teknik destek elemanlarına sahipler. Ancak haklarını yememek adına yinelemem gereken bir şey vardır ki; alt yapısı en iyi hosting şirketi Güzel Hosting’tir.

Güzel Hosting’in paketlerini sitesinde incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hangi Hostingi Almalıyım?

Kafanızı karıştırmamak adına daha fazla firma paylaşma gereği duymadım. Zaten Türkiye’de bulunan diğer firmalar, burada yazanlardan daha kaliteli değiller. Öyle ki İHS, Radore gibi çok büyük hosting firmaları bile yapılan testlerde bu yazıda yer alan firmaların gerisinde kalmıştır.

Ben yeni projelerim için Veridyen’den sınırsız bir plan satın aldım. Blogdede’yi de çok yakın bir zamanda Veridyen’deki planıma dahil edeceğim. Sizlere de önerebileceğim en iyi hosting firması Veridyen’dir. Hem fiyat, hem alt yapı, hem de teknik destek anlamında bugüne kadar çalıştıklarım arasında açık ara en iyisidir.

Ancak siz derseniz ki “benim Veridyen’e karşı ön yargılarım var”, o halde bu listede yer verdiğim diğer firmalardan herhangi birini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yerli firmalar haricinde yabancı firmalar hakkında bilgi almak isterseniz https://eniyiyabancihosting.com sayfasına bakmanızı tavsiye ederim.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

18 YORUMLAR

  1. Ben Godaddy ekonomik hosting planını kullanırken bir arkadaşın önerisiyle güzel hostinge geçtim ve cpu sorunumdan kurtuldum. Güzel hosting ile ilişkili sorun yaşarsam Veridyen e geçebilirim. Yazı için teşekkürler.

  2. Guzel Hosting firması ile çalışmaktayım sunucu hızı gayet başarılı ve ilgi alakalarından dolayı oldukça memnunum. Host firması arayan arkadaşlara da tavsiye ederim. Teşekkürler.

  3. Merhaba,

    Güzelhosting ile yaklaşık 5 yıldır çalışıyorum, hizmetleri iyidir ve kalitelidir. Ancak benim kendi fikrim artık devir bulut sunucu devri. Herkesin kendisine ait bir bulut sunucusunun olması gerek ve sunucu yönetimini her site sahibi öğrenmelidir. Bunun için de önerebileceğim ne yazık ki türk firması yok. Türkiye’de ne yazık ki sağlam bir bulut sunucu firması bulunmuyor, bulut sunucusu olanda faiş fiyatlar da satıyorlar. Acilen türkiye’ye bulut sunucu firması gerekiyor. Aynı digitalocean ve vultr gibi.

  4. Merhaba 2 yıldan beri internet dünyasının içerisindeyim.Ve yazdığınız yazıyla beraber şunu söylemeliyim’ki hosting açısından ufkumuzu genişlettiniz.Teşekkür ederiz.Umarız böyle başarılı blog yazarlığına devam eder biz blog takipçilerini her daim aydınlatırsınız.

  5. Aslında tüm suçu ve sorunları hosting firmalarına yüklememek gerek. Özellikle WordPress kullanıcıları için. WordPress optimizasyonu çok önemli. 1 yıldır alastyr ile çalışıyorum cidden güzel alt yapıları ve teknik destek ekibine sahip. Alastyr’de barındırılan sitelerimde en düşük hız testi 78 olarak çıkıyor. Ayrıca kampanyaları da muhteşem denilebilecek noktada. Şuan veridyen’i ilk sizden gördüm şuanda satın aldım. Bakalım performansı nasılmış test edelim. 🙂

  6. Alastyr ile ilk kurulduğu günden beri çalışıyorum.Serkan bey işini titizlikle yapar.Ayrıca her ne saatte olursa olsun açılan ticket’lara anında cevap vermesiyle de ün salmış bir firmadir,öneririm 🙂

  7. İlk olarak hosting serüvenine alastyr ile katılmıştım. Hala kalitesinden ödün vermeyen bir firma olsa da reseller paketleri ihtiyaçlarımı karşılamadığı için Veridyen ile çalışıyorum. Veridyen firması da alastyr’i kesinlikle aratmıyor.

  8. Yaklaşık 8 aydır Veridyen kullanıyorum. İnanın adı büyük, reklamlarla şişiren firmalara para kaptırmayın. Hizmetse hizmet, hızsa hız, güvenlikse güvenlik. 1 dakika bile daha gözüm arkada kalıp pcye yedek almayı aklımdan geçirmedim. O kadar güveniyorum. Veridyenle müşteri ilişkim dışında bir ilişkim yoktur. Bu yorum gerçek müşteri yorumudur. İsteyen webmaster@evimsen.com buradan bana ulaşabilir. Kendisine ücretsiz 1 aylık hosting vereceğim.

Bir Yorum Bırak