İnternet sağlayıcınızdan memnun değilsiniz ya da yeni bir internet aboneliği alacaksınız. Fakat hangi firmadan internet hizmeti alacağınıza karar veremiyorsunuz. Bu yazımızda size internet sağlayan firmalar hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle şunu belirtmeliyim, hangi firmayı tercih ederseniz edin, %100 memnun kalmama ihtimaliniz çok yüksek. Bugüne kadar 4 farklı internet hizmeti kullanmış biri olarak en iyisi dediğim hizmete bile tam puan veremem.

Ev İnternetinizi Hızlandırma Yolları; WIFI İnternet Hızınızı Arttırmak İçin Basit İpuçları yazımda mevcut internetinizi nasıl hızlandırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hem kendi tecrübelerimden hem de internet kaynaklarından araştırdığım bilgilere göre internet sağlayıcılarına tek tek göz atalım.

1- Superonline

turkcell-superonline-markasini-kaldiriyor-mu-705x290 (1)

Şu anda bu satırları bu firmanın sağladığı internetle yazıyorum. Başvuru aşamasında üniversite standında tanıştığım bir Superonline çalışanının ısrarlarıyla bu interneti bağlattık. Başvurumuzun ardından 1 gün sonra hemen gelip interneti bağladılar. Fiber desteği olan bir sokakta oturuyorum ve interneti fiber kullanıyorum. Fiber olduğunu hissediyor muyum diye sorarsanız cevabım pek olumlu değil. League of Legends ya da DOTA gibi online bir oyun oynuyorsanız birkaç gün içinde delirmeniz muhtemel. Oyun esnasında anlık yükselen ping bütün hevesimi kursağımda bırakıyor. Aynı anda 2 ya da 3 cihazdan bağlanıp video izlemek de işkence gibi. Teknik destek sadece modem ayarlarınızı sıfırlayıp anlık olarak sorununuzu çözüyor ama birkaç saat (en geç 1 gün) sonra internet bağlantınız tekrar çileye dönüşüyor.

Tüm bunları yaşıyor olmam biraz da benim hatam. Önceki evimde de aynı firmada aynı sorunları yaşayıp yeni eve taşındığımda, satıcı abinin ısrarları ve “bir sorun yaşamayacaksınız” vaadlerine kanmamam gerektiğini geç anladım. İki ayrı hatta da aynı sorunları yaşamam “Superonline akıl işi değil” sonucuna varmamı sağladı.

Kampanyaları genel olarak diğerlerinden avantajlı görünüyor. Teknoloji politikası konusunda çok doğru yolda (!) olan TİB’in internet kullanıcıları için uyguladığı “Adil Kullanım Kotası”nın en yüksek ve en ucuz olduğu paketler Superonline’da. AKK’niz dolduğunda 10 TL ve 20 TL’lik aylık paketlerle AKK yükseltme imkanı sağlıyor. Benim şu anda kullandığım kampanya 64,90 TL tutarında 75 GB AKK ve Turkcell TV içeriyor.

Turkcell TV’ye de kısaca değinmek gerekirse kayda değer 30-40 kanalın olduğu basit bir uygulama. IMDB puanı 5.0’ın altındaki filmleri yayınlayan Sinema TV’leri çöp. Tek artısı istediğiniz bir kanalda 12 saate kadar geri dönüş yapıp izleyebiliyorsunuz.


Superonline kampanyalarına göz atmak için tıklayınız.

Superonline ile ilgili puanlamam şöyle;

İnternet Kalitesi: 4 / 10

Teknik Destek: 5 / 10

Ücretlendirme: 7 / 10

Yaygınlık: 9 / 10

Genel: 6,2 / 10

 

2- TTNet

ttnet-ariza-telefonu_56fa94b323f75 (1)

Aslında yazının en gereksiz kısmı burası olacak denilebilir. Çünkü TTNet’in gazabına uğramamış, ne kadar çöp bir firma olduğunu deneyimlememiş kişi sayısı çok azdır. Zamanında bu kadar çok seçenek yokken herkes TTNet’e muhtaçtı ve kalitesizliğini herkese gösterip bu imajını bir türlü düzeltemedi.

Teknik olarak bütün Türkiye’de tek altyapıya sahip firma. Ama bu yükü kaldırabilecek profesyonellikte değiller. Biraz yukarda Superonline’ı eleştirdim ama TTNet’in çilesini bilen biri olarak şunu söyleyebilirim; Superonline TTNet’in yanında bulunmaz hint kumaşıdır.

TTNet’in fiber(!) internetiyle sözde 25 Mbps hızla 144 px videoyu izleyemediğimi bilirim. Bunu defalarca yaşadığımı da belirteyim. Online oyun oynamayı zaten baştan unutun. Teknik destekleri için şunu söyeleyebilirim: olmasalardı da bir şey değişmezdi.

Bu firmayla ilgili başımdan geçen bir olayı özetleyeyim. Ev taşıma durumum söz konusu olduğu için nakil başvurusu yaptım. İlk konuşmada en geç 7 gün içinde gerçekleşeceğini söylediler. 10.günden itibaren haftalar boyunca yılmadan müşteri hizmetlerini aradım ve hep bahaneler dinledim. Tam 3.ayın sonunda yine bağlanmadı ve aboneliğimi iptal ettirdim.

TTNet’le ilgili genel bir şikayet de faturalara gelen ek ücretler. Başta konuşulan rakamlar pek çok zaman faturaya yansımaz. Genelde vergiler, kullanım ücretleri, modem ücreti vs. adı altında 2’şer, 3’er TL fazla fatura gönderirler.

Çevremdeki kullanıcılardan tek bir olumlu yorum almadım. Sözlüklerde ve forumlarda TTNet’ten memnun olduğunu söyleyen kullanıcı sayısı 1 elin parmalarını geçmez durumda. O yüzden gönül rahatlığıyla size şunu söyleyebilirim; siz siz olun TTNet’e bulaşmayın.

Unutmadan belirteyim; Adil Kullanım Kotası denen bela da bu firma yüzünden var. Türkiye’de internet altyapısı için lisans verilen tek firma TTNet’tir ve diğerleri de aynı altyapı için TTNet’in tekelinde olmaya mahkumdur. 2-3 farklı altyapıya izin verildiğinde AKK ve fahiş fiyatların ortadan kalkacağını söylemek hiç de saçma değildir.

TTNet kampanyalarına göz atmak için tıklayın.

TTNet ile ilgili puanlamam;

İnternet Kalitesi: 2 / 10

Teknik Destek: 1 / 10

Ücretlendirme: 5 / 10

Yaygınlık: 10 / 10

Genel: 4,5 / 10

 

3- D-Smart

1394534222_D_Smart_internet_logo_motto_01 (1)

D-Smart internet şu ana kadarki listede benim tercihim konumunda. Öğrenci evimde Superonline, daha önceleri TTNet ve aile evimde D-Smart kullanan biri olarak en az sorun yaşadığım ve en çok memnun kaldığım internet sağlayıcısı D-Smart İnternet’tir.

Memlekete döndüğümde en az 2-3 ay bu interneti kullanırım ve oynadığım oyunlarda, izlediğim videolarda, indirdiğim içeriklerde çok az sorun yaşadım. Aboneliğimiz ADSL olmasına rağmen geçerli bir hız sağlıyor. Tabi ki mükemmel bir hizmet sağlıyorlar diyemem. Ama diğerlerine göre daha tercih edilebilir bir firma.


Fiber ve TV hizmetleri konusunda pek bilgi sahibi değilim. Ama sözlük ve forumlara göz attığımda genel olarak memnun bir müşteri kitlesi var.

Faturalandırma konusunda birkaç kez sorun yaşamışlığım var. Ücretsiz olması gereken hizmetleri ücretli gösterip fazla fatura gönderdikleri oldu. Dikkatli bir kullanıcı olarak bunu müşteri hizmetleriyle hallettim ve bu meblağları ödemedim.

Teknik destek konusunda da çok çok iyi olduklarını söyleyemem. Bazı zamanlarda kesintiler olabiliyor ve bu sorunu çözmek için müşteri hizmetleri daha farklı sorunlar yaratabiliyor. Ama bu kısmı çok fazla kafanıza takmayın çünkü her firmada aynı şeyleri yaşamanız çok olağan.

D-Smart İnternet’e puanlamam;

İnternet Kalitesi: 8 / 10

Teknik Destek: 6 / 10

Ücretlendirme: 7 / 10

Yaygınlık: 8 / 10

Genel: 7,2 / 10

 

4- TürkNet

turknet (1)

Son zamanların göze çarpan firması. Kullanıma sunduğu kampanyalarla dikkatleri üzerine çekti. Superonline aboneliğinin yerine TürkNet’ten internet almayı düşünüyordum ama nasip olmadı.

Taahhüt vermeden hiçbir abonelik alamadığımız bu devirde taahhütsüz ve çok avantajlı bir kampanyayı kullanıma sundular. 59 TL’ye fiber, 150 GB AKK’li ve taahhütsüz kampanyalarında hiçbir şekilde ek ücret gelmeyeceğini ısrarla vurguluyorlar. Kendim kullanmadığım için sağladığı hizmetle ilgili bilgim yok. Ama internete hizmeti yorumlayan kullanıcılar bu firmayı yeni bir devir olarak görüyorlar. Önde gelen teknoloji portallarının internetlerini sağladıklarını da duymuştum.


Zamanında kampanyalarıyla ilgili bilgi almak için müşteri hizmetlerini aramıştım. Kayıt konuşmaları dahil 1 dakika içinde bağlandım.

Altyapıları çok yaygın olmadığı için her yere yüksek hız sağlayamıyorlar. Fakat ADSL hizmetini kullanan arkadaşlarım buna rağmen memnun olduklarını söylüyorlar.

“Keşke Superonline yerine TürkNet aboneliği alsaydım” dediğim şu günlerde, bu yazıyı okuyup TürkNet kullanan kullanıcıları yoruma davet ediyorum. Aldıkları hizmet hakkında birinci ağızdan yorumlar duymak isterim.

TürkNet kampanyaları için tıklayın.

Araştırmalarıma göre TürkNet için puanlamam şöyle;

İnternet Kalitesi: 7 / 10

Teknik Destek: 7 / 10

Ücretlendirme: 9 / 10

Yaygınlık: 6 / 10

Genel: 7,2 / 10

 

5- Vodafone Net

vodafone-logo1 (1)

Çok kısa bir dönem kullandığım firma. İnternet hizmeti olarak memnun kalmıştım. Son zamanlardaki kullanıcı yorumlarında da çok bir memnuniyetsizlik göza çarpmıyor. Ama yine de güven verdiğini söyleyemem.

Teknik servisi çok yetersiz. Müşteri hizmetleri üzerinden destek aldığım kişiler altyapı ve internet konusunda benden daha az bilgi sahibiler. Kalifiye elemanları çok az.

Ücretlendirme konusunda diğer firmalarla aynı standart üzerindeler. Ucuz ya da pahalı olduğu da söylenemez.

Vodafone Net kampanyaları için tıklayın.

Vodafone Net’e puanlarım;

İnternet Kalitesi: 6 / 10

Teknik Destek: 2 / 10

Ücretlendirme: 7 / 10

Yaygınlık: 6 / 10

Genel: 5,2 / 10

 

6- Uydu Net

uydunet-kota-sorgulama-830x415 (1)

Son olarak Uydu Net’e göz atalım. Kullanıcılar tarafından oldukça “nötr” bir izlenime sahipler.

İnternet hizmetleri standartların üzerinde. Bu konuda genel bir memnuniyet söz konusu. Vaadettikleri hızı sunabiliyorlar.

Daha geniş bir alanda hizmet vermek yerine belli yerlerde verdikleri hizmet kalitesini arttırmak için yatırım yapıyorlar. Bu da kalite açısında artı, yaygınlık açısında eksi bir durum oluşturuyor.


Televizyon hizmetlerini internet kullanıcılarına genelde ücretsiz sunuyorlar. Ya da aynı fiyatlara internet+TV gibi kampanyaları mevcut.

Teknik destekleri fena sayılmaz. Fakat yeterli değil.

Uydu Net kampanyaları için tıklayınız.

Uydu Net’e puanlarım;

İnternet Kalitesi: 8 / 10

Teknik Destek: 6 / 10

Ücretlendirme: 8 / 10

Yaygınlık: 4 / 10

Genel: 6,5 / 10

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

67 YORUMLAR

 1. Türknetten kurtulmak için iki aydır taharütün bitmesini bekliyorum. İnternet kesintileri yaşamanız muhtemel. sık sık olmasada kesilmeler üst üste 2-3 kere oluyor. Başvurudan sonra gelip ertesi gün bağladıklarını görmedim. Hem Avrupa hem Asya kıtasında kullandım. İki yerde de en az 2 hafta en çok 1 ay bağlanması konusunda çile çektim. Kendileri kesiyor üstüne sizden diyorlar. Arayıp taharrüt 2 aya biticek yeniliyor musunuz dediklerinde hayır dedim. Eve geldiğimde iki hafta kesilme yaşadım.

  Müşteri hizmetlerine gelirsek..Hayatımda gördüğüm en bilgisiz elemanlara sahipler. Telefonun başında saatlerce derdimi anlatamayıp sinir krizi geçirmişliğim var. Bir keresinde kotamın kullanmadığım halde erken bittiğini ve AKN nın hızımı düşürdüğünü söyledim. Verilen cevap: ‘ Kullanmasanız bile, evde olmasanız da modem açık durduğu sürece kotadan yer.’ oldu. Hız açısından ise hiç paket değerinde internet hızıyla karşılaşmadım. Ama torrentler hızlı iniyor.

 2. Emeğine sağlık kardeşim senin uydu net ile verdiğin bilgiler ve arkadaşımın deneyimleri üzerine uydu net alacağım türknetı kullanıyordum taahhütü fes ettim hız konusunda sıkıntı yaşadım ama ping de sorunu yoktu akk aşmadığım sürece ama uydu net hem maddi hemde kullanış açısından almayı düşünüyorum

 3. selamlar öncelikle vodafone net magduru oldum.teknik ekip ve müşteri hizmetleri merdiven altı firması gibidir.her ne olursa olsun vodafone net , doping – turknet , ttnet göreceksiniz superonline turktelekom altyapısını kullandıgı zamanlarda bile musteri destegi ve servis agı olarak merkezi yerleşimlerde daha memnun edici ve bir sekilde gecikmeleri kabul edilebilir.bunun yanında dsmart öven turktelekom altyapı calısanları ve superonline sakın almayın deyen bu tekelleşen firmanın hiçbir hizmetini kullanmayınız.mobil ev interneti tivibu tamamıyle sahtekar bir kurumdur.üşünün tv hizmetinde dsmartın eline kimse su dökemez.cihazlarının kalitesi tartısılmaz.tivibu vestel denen kaliteden yoksun hiçbir cihazı çin mallarının yanında bile kalitesiz duran tam anlamıyla igrenc ötesi bir firmanın cihazlarını kullanmasından pay biçiniz yayın alamazsınız güneşli havada
  tv hizmetinde dsmart kesinlikle tercihiniz olsun.
  ev internetinde sistem bilgisi musteri destegi konusunda dsmart ama fiatlandırmada ve paket seceneklerinde çok pahalıdır.bu konuda 2, tercih tartısmasız superonline olmalıdır gerisni asla merak bile etmeyiniz.

 4. Sakın superonline almayın fiber olmadıkça hız testi yapıyorum 5 mb internet çıkıyor 150ms üstü ping . Bağlı olduğum internet paketi “8 megabite kadar” değil – 8 megabitlik akksiz bir paketti ilk 2 ay düzgündü çalıştı sonrasında youtubedan 480p lik videolarda donmalar yüklenememeler çırpınmalar falan online oyunlarda pinglerin 800 den aşağı düşmemesi (CS:GO,BNS,GTA V ONLİNE, SF V ONLİNE, LOL VS.) Müşteri hizmelerinin tek yaptığı ve sanırsam bildiği tekşey Dns değiştirtmek bide cmd üzerinden ağ paylaşım merkzini açtırmaları yokmu deli ediyorlar. Diyorum görünen hız 5 mbit youtubedan vidyo açmıyor böyle bişey olmaz diyor nerdeyse her hafta arıza kaydı oluşturmaktan gına geldi bi b*k yaptıkları yok arada bi modem resetlemekten hergün m.hizmetlerini aramaktan gına geldi iptalini gerçekleştirecem ve turknete geçecem. en azından taahhütü yok ping sorunu yaşarsam çıkarım ondanda.

  • Valla türktelekom kullanıuorum oyunlarda pingim 19 video falan izlenirse 24 le 80 arası drisiyor ben memnunum internetimden olumsuz yorum çok sadece daha yeni aldık nwti 24 lük paketim daha 23 olmadı servis ekibi gelip bakacak modeme hatlara falan ben memnunum

  • Hizmetler bulunan ile göre deişebiliyor heralde ben gayet memnunun türktelekomdan babam film izliyor Odada ben lol oynuypm 70 -80 ping normalde kimse girmezse 19. Bağlantı kopması yok kesilme yok mükemmel

 5. türknet kullanıyorum artıları olduğu gibi eksileride fazla.+ nediyeceksen akn yok kota yok en güzelide tahatsüz oluşu.Ama sık sık kopmalar oluyor.müş.hizmetlerini ben aramaktan onlarda arıza kaydı oluşturmaktan bıktılar.Vodafondan uzak durun derim sakın yaklaşmayın

 6. Ben 2 senedir türknet kullanıyorum tek sıkıntıları her yerde fiber olmaması bana 16 diyorlar 16 yı daha 3 5 kere gördüm biz sabitledik sizde sıkıntı diyorlar sürekli ben modem aldım bina kablolaları nı yenilettim elektrikçi çağırıp ev telefon hatlarını bile yenilettim gene alamadım 😀 15 oluyor 16 olmuyor:D olsa da 2 gün sonra 14 fln düşüyor 😀 aradığım da ise dengeliyoruz size gelen hatlar sıkıntılı 16 yaparsak ms olur diyo sanki kabloları mahalleye ben döşedim kabahat benim ki ist güzel semtlerinden birinde oturuyorum. ama genel olarak iyimi derseniz çok ektra bi işiniz yoksa benim gibi oyun film falansa tavisye ederim.

 7. O soyle bu boyle falan filan ne kullanacaz ya türkiyenin altyapisi boyle hepsi ayni bok.kesene gene geliyosa onu kullan.ama turkcell mobilde super 10 basar 3 g si 4 g si.

 8. Yaklaşık 6 ay önce TTnetten Dsmarta geçiş yaptım.Hem tv hem internet olsun dedim ama demeseydim iyiymiş.İlk bir ay sorun yoktu 3-5 kopma dışında. 2 ve 3. aylarda da hız düşmeleri,downloadım olmadığı halde 15 günde limit aşımları vs.sorunlarla geçti.Daha sonra 2-3 günde bir bağlantı kopuyor ve müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalıyorduk. Modemi resetlemeler ve splitter değiştirmeler bir sonuç vermiyordu. Bir akşam yine bağlantı gitti müşteri hizmetlerini aradık. Oradaki görevli hattı resetlediğini sinyalin geldiğini ama modemin sorunlu olduğunu söyledi.Modem arayüzüne girip yenifden kurdum kontrol amaçlı ama hala net gelmiyordu.Adsl ve internet ışığı yanıyor ama net yok.Hemen gidip yeni bir modem aldım ve kurulum yaptım yine aynıydı. Tekrar müşteri hizmetlerini aradım bana kurulumu yapamadığımı bir servis çağırmamı söyledi.Ne kadar uğraştıysam bu işlerden anladığımı anlatamadım.Ertesi gün erkenden yine aradım müşteri hizöetlerini ve karşıma çıkan beyefendi bir arkadaş hatanın kendilerinden kaynaklı olduğunu ve bir arıza kaydı oluşturacağını söyledi.Nitekim 2-3 saat içinde geri dönüş yapıldı ve sorunun hattan kaynaklandığı ve giderilmiş olduğu bilgisi verildi. Modem bedavadan değişmiş oldu yani.Ha ondan sonrada kopmalar vs devam etti. Tv kanallarında sorun yok ama net rezalet.2 gün önce komple gitti internet.Adsl devamlı yanıp sönüyor.Müşteri hizmetlerini aradım tabii yine aynı muhabbet,arıza kaydı oluşturuldu.Bugün dönüş yapan arkadaş bana internet hizmeti veremeyeceklerini(büyük ihtimalle) ,internetimin iptal edilme ihtimali olduğunu anlattı. Altyapı ile alakalı bir sorun olduğundan bahsetti. Ben de taahhütümün hem tv hem internet olarak imzalandığını belirttim ve bu durumda her ikisininde iptal olması gerektiğini belirttim.Bana maddi bir yansıma olmadan bu işi halletmelerini talep ettim.50 yaşındayım ama böyle bir rezalet yaşamamıştım.D-Smart almayı düşünen arkadaşlara bilgi olması açısından yazdım bu yazıyı da.

 9. TT NET TURK TELEKOM KACIN SAKIN ALMAYIN! BIZI BUNLARA MAHKUM EDEN YETKILILERINDE ALLAH BELASINI VERSIN Amin! TECRUBEYLE SOYLUYORUM 1. D SMART 2. TURKCELL 3. VODAFONE INTERNET ALACAKSANIZ BUNLARDAN BIRINI SECIN DIGERLERININ ALLAH BELASINI VERSIN KULLANAMADIGIM INTERNETE 61.50 PARA ODUYRUM TURK TELEKOM BIZIM KI ARAYINCADA MUHATTAP BULAMIYRUZ ODEDIGIM PARA COLUK COCUGUNDAN CIKSIN INSALLAH! COK DOLUYUM SU SAATTEN SONRA TURK YELEKOM BAGLATAN BELASINI BULMUSTUR ZATEN BUTUN TEKNIK SERVISIN A…. A………… …………..M

 10. Daha önce vodafone kullandım ve hiç hayrını görmedim son 1 ay içinde düzelmeye başladı daha süperonline aldım fakat bu sefer 16 mbps download olması gereken internette 2mbps download bile göremedim upload speed den hiç bahsetmiyim bile.Yazınıza bakıp d-smart deneyeceğim

 11. Japonya 700 mgb arkadaşım orda gerçek ışık hızında herşeyi yapiyo üstelik fiyatlarda çok ucuz bursa bu hizmeti bilerek pahalı ve az tutuyolar türkiye neden böyle anlams degilim zamannda ttnet kullandım 2 senede çektiğimi Allah bilir direkten arıza olmuş 100 defa gelmelerini söyledim 3 ay internet kullanamadm ama parasını takır takır aldılar odemedigim ay kapattılar bide utanmadan açma kapama bedeli almislardi yüzsüzler bin defa ariyodm gunde kesilmeler kopmalar arızalar teknik servis bildiğin serseri gibi geldiler 1 defa geldiler gelmelerini için bin defa aramisimdir telefonda insanı deli ediyolar taviz verdinizmi ustunuze cikiyolar daha sonra taşındım 1 buçuk ayda bağladılar benim arkadaslar bu olay 2 3 sene önce oldu ama sanmayın bitti benim.kuzen sakaryaya gitti 2 ay baglamadilar ve iptal etti fayda olduysa ne mutlu turkcel superonline baglaticam 25 mgb alicagim için sorun olcagini düşünmüyorum olursa onuda paylasirm 8 mgb 16 tavsiye etmem çünkü size yansıyan hiz daha dusuk oluyor her zaman

 12. D-smart kullanıcısıyım.Bu kadar berbat bir internet görmedim. Sakın sakın almayın. Hizmet kalitesi berbat.Müşteri hizmetlerine ulaşmak kimi zaman çok zor. Tv ve İnternet hizmetini alıyorum. 45 dakika Tv için olan sorunda müşteri hizmetlerine bağlanmayı beklediğimi hatırlarım. Bu her zaman olan birşey değil bazende hemen bağlanabiliyorsunuz.Kesinlikle internet hizmetinden yararlanmayı düşünmeyin.

 13. Türknetten uzak durmayın kaçın. Hepsini kullandım Uydunetten başkası yalan. 8 sene kullandık ayda yılda bir alt yapı çalışması olur anda o zaman 1 2 saat kopardı. Onun haricinde 1 kere koptuğunu görmedim. Hız hep sabit neyse o.

 14. Turknet ile ilgili yorumumu birakiyorum.KESINLIKLE TAVSIYE ETMIYORUM.sebebi ise ogle vakitlerinde sonra asiri derece bir yavaslik soz konusu ve bazen gece 1den sonrada bu konu meydana geliyordu . diger konularda ise benim altyapim 62mbps kadar desteliyor ama gel gorki sitelerinde 35e kadar desteledigi yaziyor. onceden 50 yaziyordu. ve kullandiktan sonra superonlineye gectim superonlinede bir kesinti yasamadim fakat 50 mbps almam gereken hizi alamadim cunku turknetle ayni porta takilmisti galiba superonline netim ondan dolayi hizimi limitlediler diye dusunuyorum yani turknetten superonlineye gecitigimde HICBIR HIZ FARKI YOKTU. hatta adam geldi modemi takti direk superonline interneti acildi. yani turknetin bu konularda kendini biraz daha gelistirmesi lazim.ve burdan turk telekoma tekellik veren kimler varsa onlarida burdan kiniyorum.

 15. Burada firmaları veya çalışanları değil, bütün gün hiçbir şey yapmadan, işlerini geliştirmeden, personel memnuniyetine zerre önem vermeyen tepe yöneticilerini suçlamak lazım. Öncelikle Vodafone.Net.. Sözleşme imzaladıktan sonra geçen 6 hafta boyunca internet hizmeti vermedikleri gibi utanmadan bir de fatura yolladılar. Kaba konuşmak istemiyorum ama yazıklar olsun demeden geçemeyeceğim. Elimiz mahkum bir başka beceriksizler ordusu tarafından yönetilen TTNET’e dönmek zorunda kaldım. Hattımızda sorun yok ama Akk adı altında Türkiye’mizi iyi soyup soğana çeviriyorlar, takdir etmek lazım. Turkcell desen, Allah korusun, Allah kimseyi onların eline düşürmesin. Haksız kazanç haram, günah, suç vs her şey var onlarda. Ya bu güzelim ülkemizde 1 tane işinin ahlaklı, dürüst ve iyi yapan hiç bir firma yok mudur? Yok maalesef…

 16. Turkneti kesinlikle onermiyorum. Modemin olduğu odada wireless 5 adım uzaktaki odada tekefonum çekmiyordu.tasindim önce telefon hattından hemen baglandım 2 ay .sonra internet gitti 20 gündür gelmedi cunku nakil işlemi için türk telekom ekiplerine ihtiyaçları var.bu süreçte çağrı merkezi ile iletişim kurma sorun çözme beceriksizlikleri de cabasi

 17. Merhaba arkadaşlar ben internet başlatmak istiyorum evime yorumlarınızı gördükçe çok tereddütte kaldım bugün başvuru yaptım minellicom adında bi nete ama emin değilim bana yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım…

 18. Yorum ları tam okuyamadım fakat çoğu yorumcu oyunlardan bahsediyor.
  73 lük dede şunu hatırlatmak ister.
  Oyunların sonu Allah-a ulaşmaz.
  Sizlere GENÇLİK hakkında bir makale gönderebilirim.
  arzu eden meyil adresini şu telefon numarama göndersin.
  5355014978

  اسلام عليكم ورحمة الله وبركاته ابداداﺌما يااخي المخترم يا ايهل مجاهدون

 19. 3 sene superonline kullandim 1 tane bile bir sorun cikmadi soyledikleri hizlarda 2 3 gibi rakam dusmeler ola biliyor oda ana porta olan uzakliginizla ilgili

  Simdi turknet aldim 3 hafta oldu daha internet baglanmadi
  Musteri hizmetlerini ariyorum bant sistemi var musteri hizmetlerine baglanmiyor oyle birsey yok
  İptal ettirecem . Ben bulastim yandim siz bulasmayin birde vermedikleri hizmete fatura kestiler.

 20. ben henüz lise dönemindeyken tanıştım ttnetin karanlık yüzüyle o zamanlar abimin ttnet aboneliği vardı kaç kez sorun modemde diyip yeni modem aldırdılar bize yanlış hatırlamıyorsam 2 yıllık ttnet aboneliğimiz süresince kendilerinin bizden diyerek verip sonradan faturalar aracılığıyla parasını misli misli çıkardığı modem dahil tam 7 adet modem geldi geçti ama hiçbirzaman verim alamadığımızı söylesem yeridir taahütü yarıda kessek ödeteceği para ile 2 adet kaliteli modem alınıyordu o zamanlar hani insan kötü alışkanlıklarda tövbe etsede bir gün nefsine yenilip geri döner ya ben ttnete öyle bir tövbeliyimki daha dövselerde ttnetten taahüt yaptırmam allah diğer ttnetlilere acısın onları bu azaptan kurtarsın inş

 21. TÜRKNETTEN UZAK DURUN ABONELİK BAŞLAYIP İNTERNET DAHA BAĞLANMADAN MÜŞTERİ HİZMETLERİNE ULAŞAMIYORSUNUZ SORUNLAR BURADAN BAŞLIYOR GERİSİ SİZİN BEYNİNŞZE KALMIŞ.

 22. TÜRKNET KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEM SIK SIK KESİNTİ OLUYOR ŞU SIRALARDA Wİ-Fİ BAĞLANTISI ZATEN KANSER OYUN OYNARKEN ANİDEN VE AŞIRI YÜKSELEN PİNG RESMEN KANI BEYNİME ÇIKARTIYOR KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEM…

 23. Yazdıklarınızın tek bir harfine bile katılmıyorum. Araştırma yapmadığım için babam iki kere taahhüt verip 4 yıl uydunet kullandık ama sözde. Modemin yanında dahi dursanız internet çekmiyor. Şimdi ttnet kullanıyorum 100GB 24mbps hız veriyolar. Ara sıra hız düşmesi oluyor fakat internet genel olarak 15-20 arası hız veriyor. Uydunetin müşteri hizmetleri rezalet. Ne kadar ilkokul mezunu kadın varsa hepsi orada çalışıyor ve sorulara gevşek gevşek cevap veriyorlar. Eve teknik destek istediğiniz zaman göndermiyolar. Ttnetle sözleşmeyi imzaladıktan 15-20 dakika sonra bağlamaya geldi çalışan. Süperonline ise kazık. Bu dediğim akn ve hızı 20-30 lira daha pahalıya satıyolar. Tv içinde yanında uydu cihazı vermeleride umrumda değil tv izlemiyorum zaten. Bakırköy istanbulda oturuyorum bu çevrede oturan ttnet bağlatsın bana göre. Vodafone d-smart bunlara güvenmeyin internet konusunda. Altyapı olarak zaten ttneti kullanıyolar. Babamın arkadaşını lafla kandırıp dsmarta geçirmişler. 8 mbps hız 50 gb kota 70 lira gibi bişey ödüyolarmış ve internet çekmiyomuş evde. Sonuç olarak karar size kalmış ama ttnet niye bu kadar kötüleniyor anlamıyorum. İnternetten korsan oyun film indirirseniz güvenilmeyen sitelere girerseniz pcye bilimum virüsler bulaşır.(başıma geldi virüsten kurtulana kadar internete giremedim). Virüs bulaşınca internet hızı düşer. Sonuçta karar size kalmış ama yinede bağlatacağınız internet firmasında ttnet süperonline en son çare uydunet. Bu üç firma dışına çıkmayın. Süperonline ve ttnetin avantajı telefon kablosu üzerinden internet bağladıkları için hız pek sıkıntı olmuyor. Fakat uydunet sinyalleri direk ana uydudan alıyor. Araştırmalarıma göre türknette öyle. Yağmur kar yoğun bulut çevrede fazla beton yapı uçak geçişi bunların sinyali engelliyo. Süperonline bağlatmayıp ttnet bağlatmış olmam ise süperonline neredeyse hiçbir yerde fiber hizmet sunmuyor.

 24. Turknet i kesinlikle önermiyorum. Günlerdir internetim yok.
  Muhatap olacak yetkili bulamıyorum. Bant yayın sürekli.
  Kayıt alındı sorun çözüldü mesajı geliyor. Ancak gerçek şı ki
  İnternete bağlanamıyorum. Ben yandım siz yanmayın. İptal başvurusu yaptım bakalım kaç günde dönecekler. Kullanmadığım internetin parasını alacaklar 😔 Asla ve
  Asla Turk net internet almayın.

 25. Turkneti hic kullanmamissiniz sanirim musteri temsilcisine ulasabilmek icin once basbakandan izin almaniz gerekoyor 😀 imkansiz yani . Interneti ise superonline de kullandim ondan daha kotu mail yolu ile talepte bulunuyorsunuz ucret deseniz fazlasiyla aliniyor yani bes para etmez bursada tavsiye etmem.

 26. Merhaba ben lise öğrencisiyim e bazen sınıfta anlamadığım konuyu evde bilgisayardan tekrar istiyor ve sınav akşamları tabiki…Ben Dsmart net kullanıcısıyım eba kullanmak için giriyorum yoıutubeden 3 video bitiriyoru meba 1 video bile bitirlmemiş oluyor çok kötü siz siz olun dsmattan uzak durun + bize sınırsız dediler yavaşlama yok her ayın 5-6’sı ful yavaş 1-5 ‘i arsı rahat ne anladım ben o işten dsmart şiddetle tavsiye edilmez kullanmayın o saçma firmayı

 27. tamamen hikaye …. çok saçma… ttnet kullanıyorum çok iyi hizmet.. arkdasim gtti 2 sokak üstümde uydu net aldı 100 mbs hiza kadar diye. aldı hız 10 20 bazen daha az oyunda acayip ping giriyo …. uydu netin puanı nasıl yüksek olur ttnetin aşa olur…. Ulan aptal ttnet alt yapsı kullanıyo uydu net zaten…. ……. 🙂 🙂 🙂 sakın inanmayın puanlama sistemi aşırı yalan pişman olursnuz…. süper online yada ttnet alın.. bütcenize uygun olan paketi alın. sıkıntı yaşamassınız. 10 20 sokak üstümdeki adamda süper online kullanıyo bende 7 8 yıllık ttnet kullanıcı olarak size diyorum.. türknet uydu net bulaşmayın….. daha ttnet süper online fiber yapısı yeni oturdu büyükşehirlerde… alırsınız 100 mbs hız diye… 5 10 mbs den girersiniz aptal gibi 🙂 adamların alt yapısı destekledi 100 mbs 5 ilçe bile yok ankarada…… yani her alan 5 10 mbs hizla nete girer… sakın sakın sakın süper online ttnet şaşmayın.. millet ttneti aşalıyor lakin ama alt yapı olarak ttnetden daha iyisi yok… millet aşaliyıo diye ttnetden vazgeçince anlarsn degerni… elimizdeki en 2 iki bu ülkemizde. becen aksini söleyen . bu işden cidden anlamyan aptal insandır.

 28. ttnet yada süperonline uygun paketi kampanya düşürün alın abi. aksi takdirde dsmart mış türknetmiş uydu netmiş… dalga geçtiniz ttnet onların yanında formula 1 amk…. o derece fark var. sakın bu puan tablosuna göre hakert etmeyin. sakın. ha yok derseniz alın yazın ben yinede dnicem diyosanız.. yazınki millet bilsin 🙂 🙂 🙂 sövdün ttnet halbuki en iyisi..

 29. vodafone müşterisiyim 4 yıldır kullanıyorum ilk iki yıl neredeyese hiç sıkıntı yaşamadım ama sonraki iki yıl inanılmaz ızdıraplı geçti ben yeterince begeniyordum taaki sorunlar yaşamaya başlayana kadar teknik destek sıfır sorunlara çözüm bulma sıfır müşteri hizmetleri ardıgınızda kayıt oluşturuyorlar burda bir sıkıntı yok en geç 72 saat içinde sorununuz çözülecek diyorlar bekleki ondan sonra karşında muaattap bulasın bir sorun bir buçuk ay sürermi en sonunda türk telekom elamanlarına belli bir ücret ödeyerek internet baglantısını sagladım türk telekomun alt yapısını kullandıkları için alt yap sorunlarına müdahele edemiyorlarmış türktelekom da önce kendi işlerine baktıkları için vodafoneneti kinci hatta üçüncü pilanda tutuyorlar vadafone net almayı düşünen varsa türk telekom alsın en azından sorunlar daha hızlı çözüm bulunuyor

 30. ilk olarak ben ttnet kullanıcısıyım ve modemimiz ttnet bakın!! ttnet alamayın gerçekden almayın en ama en kötü internet bu olabilir daha kötüsünü görmedim görmicem büyük ihtimal ama sadece almayın ttnet o kadar yavaşaki kriz gerçirdiğim zamanlar oldu ve hergün internet sanki yavaşlıyor mesela 1 ay önce oynadığım oyunu kasmıyordu şimdi nerdeyse kasmayan oyun kalmadı ben modemi kırmamak için kendimi zor tutuyom yani ismini okusam öle bi titriyom ki şu an interneti çoook değiştirmek istiyom ya bu kadar da kötü olamaz ya mesela minecraft oynadığım zaman aldığım fps bi ara 0 bile gördüm ya minecraftı kaldıramıyo!!! o kadar kötü! oynadığım oyunların 95%’i kasıyor 5% i ooh tırt oyunlar mutlaka kaldırması lazım olanlar bi ara modemi dövdüğümü hatırlyom ya gıcık oldum ttnete ha bide faturamızı ödediğimize rağmen interneti yavaşlattılar şikayet ettik bu sefer internet hızı yerinde değil ama videolar falan izlerken 720 de izleyebiliyom tek o güzel yazım uzun olduğu için okumicanız kesina ama sadece şunu söyleyim ttnet bişmanlıktır şunu almayın batsınlar akılları anca öyle gelir lütfen ttneti almayın!! ttnet pişmanlıktır!!!!!!!!!!!!!

  • Kardeşim senin fps ile internetin ne alakası var cihazla alaklaı 720 p vodeo izliyorsan netin gayet iyi oyunları n kasmasının nedeni pc yada telefonun iyi deil

 31. Yaklaşık 5 senedir Türk Telekom kullanıyoruz.Oynadığım online oyunlarda (LoL) 11 ping sabit ve buna 4 telefon giriyor ama yükselme olmuyor tabi indirme haricinde söylüyorum.Bir indirme varken fazla bir şey beklemeyin internet yetişemiyor zaten bu altyapıdan kaynaklı yetmiyor hızı.İstanbuldayım 1 kere Türknete geçtik ve geçtiğimiz akşamı net kesilmeye başladı yok bildiğin yok 1 2 saat bişey yüklenmiyor izlenmiyor.Tavsiye ediyorum ancak bulunduğunuz konuma göre değişebilir orasına karışamam.İnternetim fiber bile değil ancak Türk Telekomdan memnunum kesilme kopma gibi sıkıntısı yok ancak her yer için demiyorum kendi yerime göre değerlendiriyorum.

Bir Yorum Bırak