Facebook hesap silme ve kapatma konusu sosyal medyayı kullananlar tarafından sıkça soruluyor. Facebook hesap silme linki ile hesap kapatmak isteyenlerin sayısı hiç de az değil. Facebook son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platfomlarından biri. Çıkışından itibaren her geçen yıl daha da çok kişiye ulaşan Facebook artık birçok insan için ana iletişim aracı haline gelmiş durumda. Artık telefonlar ya da mailler yerine insanlar tanıdıkları ile bu platform üzerinden iletişime geçiyorlar. Dünyada olup biten neredeyse bütün olaylardan Facebook sayesinde haberdar olmak mümkün. Kimi zaman Facebook hesap silme linki ile hesap silme işlemleri de yapılıyor. Eski hesaplarını kullanmak istemeyenler Facebook hesaplarını silmeyi istiyor. Peki Facebook hesap silme nasıl yapılır? Facebook hesap silme linki nerededir?

Facebook’un böyle bir opsiyonu olduğu için bu işlem oldukça basit birkaç adımdan oluşuyor. Facebook hesap silme için direkt olarak platform üzerinde belirtilen yönergelerin izlenmesi gerekiyor. Facebook platformu, kullanıcılarını kaybetmemek için, hesap silme işlemini biraz uğraştırıcı bir hale getirdi. Zira hesap bir kez silindikten sonra tekrar o hesabın geri getirilmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. Bu nedenle Facebook da kullanıcılarına hesapları silmeden önce tekrar düşünmeleri yönünde uyarılar yapıyor. Tüm bunlara rağmen sosyal medya hesabı sahibi olmaktan sıkıldıysanız ve Facebook hesabınızı silmek istiyorsanız, işlemi tam olarak nasıl yapacağınızı adım adım anlatacağız.


FACEBOOK HESAP KAPATMA

Facebook  Hesap  Dondurma Eğer hesap dondurma işlemi yeterli gelmediyse ve hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız bu seçeneğe yönelebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz takdirde Facebook hesabınızın bilgilerini arşivleme imkanı sunuyor. Eğer hesap bilgilerini arşivlemek isterseniz, hesabınızı silseniz bile silinen bilgilerin bir kopyasını bilgisayarınıza kaydetmeniz mümkün. Bunun için;

Ayarlar sekmesine tıklayıp açılan sayfanın en alt kısmında bulunan “Facebook verilerinin kopyasını indir” seçeneğine tıklayın.Daha sonra “Arşivimi Başlat” seçeneğine tıklayıp hesap şifresini girerek bilgilerin bir kopyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

FACEBOOK HESABI NASIL KAPATILIR?

Şimdi Facebook hesabını tamamen nasıl silme işlemini nasıl yapıldığına geçelim. Bilgilerinizi yedeklemek isterseniz yukarıda anlattığımız işlemi uyguladıktan sonra silme işlemini başlatabilirsiniz.

  • Öncelikle telefondan ya da bilgisayardan Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra yukarıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak Facebook hesap silme sayfasına girin.
  • Açılan yeni sayfada “Hesabı Kalıcı Olarak Sil” şeklinde bir buton göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda hesap silme işleminiz de başlıyor olacak.
  • Hesabı kalıcı olarak sil butonuna tıkladıktan sonra açılan pencerede doldurmanız gereken bazı boşluklar olacaktır.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir Yorum Bırak