P20 Lite Android Pie Güncellemesi Alacak Mı
P20 Lite Android Pie Güncellemesi Alacak Mı

Huawei P20 Lite Android Pie güncellemesi alıp almayacağı, telefonun kullanıcıları için merak edilen konulardan biriydi. Daha önce Huawei’nin Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Porsche Design, P20 ve P20 Pro modellerinin Android Pie güncellemesi alacağı açıklanmıştı. Ancak çıktığı ilk günün üzerinden henüz 1 sene bile geçmeyen P20 Lite modeli bu listede yer almamıştı. Bu durum telefonun kullanıcıları tarafından eleştiri oklarının Huawei firmasına çevrilmesine sebep olmuştu. Ben de dahil olmak üzere kimse bu telefonun güncelleme alacaklar listesinde açıklanmamasına anlam verememişti. Ancak durumlar şu sıralar değişmiş gibi görünüyor.

Lite versiyonlu telefonlar genelde çok fazla güncelleme almaz. Ancak çıkış tarihinden itibaren 1 yaşını bile doldurmamış bir telefonun güncelleme almayacağı düşünülünce bu durumun saçmalığı ortaya çıkıyor. P20 Lite kullanıcıları da Android Pie güncellemesi için aynı şeyi düşünüyorlardı. Ancak son sızan bilgilere göre Huawei, Android Pie işletim sistemini EMUI 9 ile birlikte P20 Lite’ın da içinde olduğu bazı modellerinde denemeye başladı. Bir takım testlerin  tamamlanmasının ardından bu güncelleme P20 Lite kullanıcılarına da sunulacak gibi görünüyor.


Huawei P20 Lite Android Pie
Huawei P20 Lite Android Pie

P20 Lite Android Pie Alacak Mı?

Yapılan test görüntülerinin sızması, P20 Lite modelinin güncelleme alacağına işaret ediyor olsa da, Huawei tarafından bu telefona güncelleme yapılmasıyla alakalı resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak kulislerde konuşulanlara göre net bir tarih belirtilmemiş olsa da yılın ikinci çeyreği içerisinde P20 Lite modeli Android Pie ve EMUI 9 güncellemesi alacak.

Benim de kullandığım bu modelin ilk açıklanan güncelleme listesinde yer almaması oldukça sinir bozucu bir durumdu. Ancak Lite telefonlara her zaman üvey evlat muamelesi yapıldığını düşünürsek çok da şaşırılacak bir durum olmadığı düşünülebilir. Bazı markalar çıkardığı her modele sınırları zorlayarak uzun süre destek verirken, Huawei özellikle Lite modellerinde maalesef bu sorumluluğu üstlenmiyor. Hal böyle olunca marka, kullanıcıda olumsuz bir imaj yaratıyor.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir Yorum Bırak