Instagram hesabını dondurmak veya silmek aslında oldukça kolay işlemlerdir. Ne sebeple olursa olsun Instagram hesabınızı istediğiniz zaman kalıcı olarak silebilir ya da dondurabilirsiniz.

Günümüzde herkesin girip kendi fikirlerini, görüşlerini, fotoğraflarını paylaştığı birçok sosyal medya bulunmaktadır. Bu sosyal medya paylaşım siteleri arasında Instagram’da en popülerlerinden biri olarak bulunmaktadır. Instagram, 2010 Ekim’de Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından ilk olarak IOS için geliştirilen, sahip olduğu kaliteli filtreler ve sosyal ağ özellikleri ile kısa zamanda oldukça popüler olan fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Milyonlarca kişinin kullandığı bu sosyal paylaşım sitesi olan Instagram’da gün içinde yaklaşık 40 milyon fotoğraf paylaşımı yapılmaktadır. Saniyede ise ortalama 8600 beğeni ve 1000 yorum yapılmaktadır. Instagram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artmakta, daha popüler bir sosyal mecra haline gelmektedir.

Instagram Hesap Silme

Instagram’da kullanıcıların bazıları hesaplarını silmek isteyebilir. Instagram’da hesap silme işleminin 2 çeşidi vardır. Bunlardan biri kalıcı olarak hesabın kapatılmasıdır. Bu yöntemle silme işlemi yapıldığında hesap bir daha açılmamak üzere kapatılır. İşlemden sonra isteseniz de hesabınıza tekrar erişim sağlayamazsınız. Diğer hesap silme işlemi ise geçici olarak yapılandır. Bu işlemle hesabınızı geçici bir süreliğine yok edebilirsiniz, yani dondurabilirsiniz. İstediğiniz zaman hesabınıza giriş yaparak tekrar aktif hale getirme de sizin elinizdedir.

Instagram’da Hesap Dondurma

Bu işlem için yapmanız gerekenler oldukça kolaydır. Bu adrese gitmek ilk yapacağınız şeydir. Daha sonra sayfanın en altında “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklamanız gerekiyor. Bu işlemin ardından karşımıza yeni bir sayfa geliyor ve bu sayfada hesap dondurulmadan önce son onaylar isteniyor. “Hesabını Neden Kapatıyorsun?” sorusuna istediğiniz cevabı verebilirsiniz, sonucu etkilemeyecektir.


Instagram Geçici Olarak Hesap Kapatma İşlemi

Hesabınızı tekrar erişilebilir kılmak için bilgilerinizle giriş yapmanız yeterli olacaktır. Siz giriş yapmayı denemediğiniz sürece hesabınız kapalı kalır. İlk girişinizden itibaren de tekrar açılır. Ardarda dondurup açma işlemi yaparsanız, Instagram bu özelliği sizin için kısıtlayabilir.

Instagram Kalıcı Hesap Silme

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için bu adrese gitmeniz gerekiyor. Instagram hesabınıza giriş yapmış olmanız gerektiğini söylemiyorum bile. Verdiğim linkteki sayfa hesabınızı kalıcı olarak silme sayfasıdır.

Kalıcı olarak silinen hesapların tekrardan açılması gibi bir durum yoktur. Bunu dikkate alarak hesabınızı kalıcı olarak silme işlemine tabi tutmalısınız. Eğer ki hesabınızı silmek istiyorsanız hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Hesabınızı sildikten sonra tüm bilgileriniz kalıcı olarak, bir daha geri getirilemeyecek şekilde silinir.

Instagram Kalıcı Hesap Silme

Hesabınızı sildiniz, peki aynı kullanıcı adıyla hesap açmak isterseniz ne olur? Bu sorunun cevabı olumsuzdur. Eski kullanıcı adınızla yeni bir hesap açmanıza izin verilmez. Ancak silme işleminin üzerinden uzun bir zaman geçtikten sonra bu işlem gerçekleştirilebilir, ya da Instagram’a mail atarak geçerli bir sebep sunarsanız.

ÖNEMLİ: Instagram hesabınız geçici olarak kapatıldıktan sonra 30 gün içinde tekrar giriş yapılması gerekir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

20 YORUMLAR

  1. merhbalr. instagram hesbmı bir kez kapadım ve 4 gün sonra açtım.dondurmadan önce fotoğraflrımı arşivlemiştim. fotoğraflar sayı olarak duruyor ama butona bastığınızda açılmyor ve arşivi tıkladınzda foto yok dyor.tekrar dondurup açarsam belki geeri gelirr dye düşündüm ve 3 hafta oldu bu sorun düzelmedi. dondurmak istiyorum hep aynı uyarı yı veriyor haftada bir kez dondurabilirsinz dyor oysa 3 hafta geçti. başka bir yol var mı yardımcı olabilseniz çok sevinrm.başka bir yol bir adres varsa burda paylaşabilirmisinz.teşekkürler.

    • Malesef bu konuda bilgi sahibi değilim. Ancak Instagram hesap silme işlemini sürekli yapmanız hesabı riske atabilir. Bir kez olan bir şey sonrakinde düzelmeyecektir, sorun başka bir yerdedir.

  2. Facebook ile giriş yapılan hesapları kapatmayla ilgili bir yazı bekliyoruz. Hiçbir kaynakta bulamadık cidden baş belası bir sorun. Saygılar.

  3. Instagramda hesabın kalıcı olarak silinmesi iyi bir şey ki zaten böyle bir seçeneğin olması bana göre şart. Ne yazık ki facebookda sadece dondurma özelliği var. Facebook da da kalıcı olarak silebilme özelliğinin olması gerekir diye düşünüyorum.

  4. Şimdi diyelim instagram hesabımı dondurdum peki kaç gün sonra silinir veya öyle bir özellik varmı mesela ben bir ay sonra tekrar açmak istedim ama açabilir miyim yoksa başka bir zaman sınırı var mı

  5. Siz sâhtakârsınız !!!!!!!! hesabimi acamiyorum boyle bir kullanici yoktur diyor bir suru emek fotograf vardi . Resmen hesabim donduruyorum sanip aptal gibi size inanmisim

  6. Bnde yeni telefona geçince kaldır dedim adresımı ve yeni hsap acmısdım onunkalfırdım eski adrese giremiyorum facebookla baglandıgım için şifre yoldu napcwn yardım ıstıyorum

Bir Yorum Bırak