Bugün İzmir hain bir saldırıyla çalkalandı. Bayraklı’daki İzmir Adliyesi’nin C Blok kapısının yakınlarında bombalı araçla saldırı gerçekleştirildi.

İzmir Adliyesine kadar aracı getiren teröristler, önce bir polis memurunun üzerine sürdü. Daha sonra araçtan inip, bomba yüklü aracı patlattı. Makineli tabancalarla saldırının devamını gerçekleştirmek isterken, emniyet güçleri durumu fark etti. Yaşanan çatışmanın ardından 2 terörist ölü ele geçirildi. Henüz emniyet güçleri ve devlet yetkilileri tarafından teyit edilmeyen bilgilere göre de bir terörist çatışmadan kaçmayı başardı. Sosyal medyada dolaşan bilgilere göre o terörist 1,65 boylarında, beyaz bereli, siyah montlu.

İlk tespitlere ve tahminlere göre saldırının PKK tarafından yapıldığı söyleniyor. Saldırının sonucunda 1 polis ve 1 adliye çalışanı şehit oldu. 1’i ağır olmak üzere 10 kişi de yaralandı.


NTV canlı yayınında açıklama yapan muhabir Merih Ak ise şu bilgileri paylaştı; “Yaklaşık beş on dakika önce meydana geldi. Adliyenin C kapısı, bu C kapısı personel ve vatandaşların girdiği kapı. Adliyenin o kısmında kafeler var. O bölgede ciddi bir hasar olduğunu biliyoruz. O araçların olduğu bölgeye,  oraya genelde savcıların araçları park ediyor. Hemen yan tarafında PTT’nin bir deposu var, kargoların toplandığı bir bölge var.”

Saldırı yerinden ve sonrasından bazı görüntüler şu şekilde;

Unutmayalım ki terörün asıl amacı bizleri sindirmek, korkutmak ve sosyal hayattan uzaklaştırmaktır. Hain kişilerin kirli oyunlarına gelmemeli, birliğimizi bozmadan, teröre karşı tek yürek olmalıyız.

Bugünkü terör saldırısının adresi İzmir’e ve tüm Türkiye’mize geçmiş olsun, başımız sağ olsun. Artık bu tür pisliklerin tükenmesi, huzurun ve refahın artması dileğiyle…

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir Yorum Bırak