İzmir'in En İyi AVM'leri
İzmir'in En İyi AVM'leri

Özellikle son zamanlarda İzmir’deki AVM’lerin sayısı ciddi bir artış göstermiş durumda. Ancak İzmir’deki AVM’lerin hepsi aynı kalitede değildir. Bazıları binadan bozma mekanında birkaç markanın dükkanını barındırıp kendine AVM derken, bazıları çok geniş bir alanda aradığını her şeyi bulabileceğini şekilde düzenlenmiştir. Bu yazımda “İzmir’in en iyi AVM’si hangisi?” sorusunun cevabını kendi izlenimlerinden ve AVM’lerin sunmuş olduğu imkanlardan hareketle değerlendireceğim.

İçerik

İzmir’deki AVM’ler

İzmir’de irili ufaklı onlarca AVM mevcut. En iyisini değerlendireceğim bu listede bazılarına yer vererek kalabalık bir yazı yazmak istemedim. O yüzden belli başlı AVM’leri imkanlarından bahsetmek daha doğru olur düşüncesindeyim. Bu listede hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz AVM’ler şunlardır;

 • Agora AVM
 • Optimum AVM
 • Point Bornova AVM
 • Forum Bornova AVM
 • Mavişehir AVM
 • Westpark AVM

Bu AVM’ler dışında farklı AVM’ler de mevcut. Bu yazıyı çok uzun ve sıkıcı bir yazı yazmamak adına sadece burada yer almayı hak edecek kadar iyi AVM’leri yazdım. Diğer İzmir’deki AVM’leri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Çiğli Kipa AVM
 • Palmiye AVM
 • Park Bornova AVM
 • Ege Park AVM
 • İzmir Park AVM
 • Novada Outlet AVM
 • Özdilek AVM
 • Selway Outlet AVM
 • Ege Perla AVM
 • Balçova Kipa AVM
 • Konak Pier AVM

Balçova Agora AVM

İzmir Agora AVM
İzmir Agora AVM

Agora AVM, Balçova sınırları içinde, F.Altay meydanın 1 km kadar ilerisinde yer alan geniş bir AVM’dir. 2003 yılında açıldığında İzmir’in ilk (gerçek anlamda) AVM’siydi.

Otopark: 7 / 10

AVM’nin altında geniş bir katlı otopark mevcut. LPG’li olmayan araçlar için gayet yeterli. Ancak açık otoparkı yok denecek kadar küçük. LPG’li araçlar cadde üzerinde park yapılmaz yazılan yerlere park etmek zorunda kalabiliyor. Kapalı otoparkın çıkışı, ana caddeye ulaşmanız için dolanmanız gerekecek kadar sapa bir noktada.

Sinema: 8 / 10

Agora AVM’de kendi ismini taşıyan Agora Sinemaları mevcut. Bu sinemanın gösterim salonları geniş ve rahat. Fiyat olarak ortalama bir fiyat sunuyor. Bu yazıyı yazdığım sıralar pazar akşam seansında 2D bir filmi öğrenci 14, tam 16 TL’den alabiliyorsunuz.

Çocuklar için alanlar: 9 / 10

Çocukların rahatça eğlenebileceği geniş alanlar mevcut. Eğlence merkezi de çok sayıda oyuncak, oyun konsolu ve küçük çocuk alanlarına sahip.

Temizlik: 10 / 10

Her AVM’nin en iyi olduğu konulardan biri temizliktir. Agora’ya evimin yakınında olmasından dolayı sık giderim ancak temizlik konusunda şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim.

Marka çeşitliliği: 7 / 10

Aslında büyük bir AVM ama tüm markalar mevcut değil. Zara grubu burada yok mesela. Etrafında irili ufaklı pek çok AVM olması ve bazı markaların asıl mağazalarını Agora’nın dışına ama yakınına açması çeşitliliği olumsuz etkiliyor.

Gezinti kolaylığı: 6 / 10

Daha gezintinizin yarısında yorulabiliyorsunuz. Bir de çok ferah bir AVM olduğu düşüncesinde değilim.

Güvenlik: 6 / 10

Özellikle otoparktan girişlerde ciddi güvenlik zafiyeti mevcut. X-Ray cihazları ve güvenlik görevlileri var ama asansörle direk AVM’nin içine girebiliyorsunuz. Merdivenlerden elinizi kolunuzu sallayarak çıkarken de kimse X-Ray’e yönlendirmiyor.

Toplu taşıma ile ulaşım: 9 / 10

Balçova yönüne giden ESHOT’ların çoğu buradan geçiyor. Metro ile F.Altay’a gelip 15 dakika yürüyerek ya da oradan Balçova’ya giden herhangi bir otobüse binerek ulaşım sağlanabilir. Üçkuyular iskeleden de aynı şekilde kolayca ulaşabilirsiniz.

Şahsi araba ile ulaşım: 7 / 10 

Şu sıralar F.Altay’ın ilerisindeki metro çalışmasıyla yol bazı yerlerde tek şerit bazı yerlerde iki şerit olmuş durumda. Zaten bu bölge normal şartlarda da trafiğin yoğunlaştığı bir yer. Bir de çalışma olunca trafik ikiye hatta üçe katlanabiliyor. Ancak yine de cadde üzeri, merkezi bir konumda.

Yemek yeme alanları: 8 / 10

Bir AVM’de olması gereken tüm restaurantlar neredeyse mevcut. Ancak yemek yeme alanları dışında olan restaurantlar da var. Yani biraz dağınık.

Servis imkanı: 6 / 10

Sadece F.Altay’dan servisler kalkıyor. Zaten yürüme mesafesinde. Daha geniş bir servis ağı mümkün olsa daha iyi olabilirdi.

Etkinlikler: 5 / 10

Genelde şehirdeki etkinlikleri düzenli takip eder, katılmam gerekene katılırım. Ancak Agora’da bugüne kadar kayda değer hiçbir etkinlik görmedim. Diğer AVM’lerde de çok değerli etkinlikler olmuyor ancak Agora bu işi sadece yapmadık demeyelim mantığıyla yapıyor.

Agora AVM Değerlendirme Puanı: 7.3 / 10


Optimum AVM

İzmir Optimum AVM
İzmir Optimum AVM

Optimum, an itibariyle İzmir’in en büyük AVM’si olma özelliği taşıyor. Havalimanı yolunda olması ulaşım için bir avantaj olarak görülebilir, ancak trafik yoğunluğu AVM’ye gidişi çileye dönüştürebiliyor. Optimum AVM İzmir’de 2012 yılından beri hizmet veriyor. Birkaç sene öncesine kadar daha küçük bir alana sahipti. Ancak yaptığı ek bina neredeyse alanını 2 katına çıkardı. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz nadir bir AVM’dir.

Otopark: 8 / 10

Geniş bir kapalı otoparka sahip. Giriş çıkışlarda bazen yoğunluk yaşansa da genel olarak kullanışlı bir alan. Mütevazi bir açık otoparkı da bulunuyor. LPG’li araçla her gittiğimde kapalı otoparka aldılar. Sanırım burada serbest. Almasalar bile arka taraflarında park için uygun sokak araları da mevcut.

Sinema: 7 / 10

Büyük bir Cinemaximum sinemasını bünyesinde barındırıyor. Kalite olarak çok iyi ama fiyatlarından ve her ek hizmet için ekstraların abartılmasından dolayı Cinemaximum’a puanım hiçbir zaman 7’yi geçmeyecektir. Özellikle bu tip büyük AVM’lerde fiyatları iyice şişiriyorlar. Param var, sorun yok derseniz puanı 10 / 10 olarak düşünebilirsiniz.

Çocuklar için alanlar: 9 / 10

Optimum, çocuklar için de bir cennet gibi. Hem eğlence merkezleri, hem de çocuk bakım alanları gayet yeterli. Bebek bakım odaları da hizmet veriyor. Ek olarak buz pateni için bir pisti de mevcut. Yetişkinler de bu alanı kullanabiliyor.

Temizlik: 10 / 10

Onlarca kez ziyaret ettiğim bu AVM’de de temizlik adına olumsuz bir durumla karşılaşmadım.

Marka çeşitliliği: 10 / 10

İzmir’de aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, aklınıza gelen her markaya ev sahipliği yapan tek yer Optimum AVM olabilir.

Gezinti kolaylığı: 10 / 10

Gereksiz boş alanlar, farklı koridorlar arası uzun mesafeler bulunmuyor. Gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Aydınlatması da insana akşam olduğunu dahi hissettirmiyor. Bu zaten klasik AVM mantığıdır ancak zaten biz  de AVM’leri inceliyoruz.

Güvenlik: 9 / 10

Sınırları çok zorlarsanız X-Ray’siz AVM’ye girebileceğiniz yerler bulabilirsiniz. Ancak genel olarak her alanı güvenlikli bir AVM.

Toplu taşıma ile ulaşım: 8 / 10

Optimum AVM’nin hemen karşısında İZBAN Esbaş durağı var. İZBAN kullanarak buraya rahat bir şekilde gelebilirsiniz. ESHOT’lar da (belediye otobüsü) buradan geçiyor ama Agora kadar sık geçilen bir bölge değil. Özellikle her bölgeden dolmuşların geçtiği bir konumda yer alıyor.

Şahsi araba ile ulaşım: 6 / 10

Trafik, trafik, trafik. Özellikle hafta sonları araç trafiği çekilmez bir hal alıyor. Gaziemir yolu üzerinde, havalimanı güzergahında olması da durumu daha da ciddi bir hale sokuyor. Alternatif rotalar yok değil. Ancak süre olarak aynı, mesafe olarak uzun rotalar bunlar. Sadece “trafiksiz gideyim ama yol uzasın fark etmez” diyenler için.

Yemek yeme alanları: 9 / 10

Yemek yeme alanları çok çeşitli ve toplu bir alanda yer alıyor. Her türlü restaurant burada mevcut. Kalabalık günlerde biraz sıra bekleyebilirsiniz.

Servis imkanı: 1 / 10

İzmir’in her yerinden servisle buraya gelebilmeniz mümkün. Ayrıca Optimum Servis Saatleri yazımızdan tüm güzergah ve servis saatleri bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Güncelleme: Optimum, Twitter üzerinden şu şekilde bir mesaj iletti. Artık servis hizmeti verilmiyormuş.

Optimum Servis
Optimum Servis

Etkinlikler: 9 / 10

Optimum etkinlikleriyle de İzmir’de en çok ziyaret edilen AVM’lerden biri. Sık sık ünlü isimlerle mini konserler, imza günleri, film galaları yapıyor. Atölye etkinlikleri de Optimum da düzenlenen etkinlikler arasında.

Optimum AVM Değerlendirme Puanı: 8 / 10


Point Bornova

İzmir Point Bornova AVM
İzmir Point Bornova AVM

Point Bornova, İzmir’de son yıllarda açılan yeni AVM’lerden biridir. Otogar’ın hemen karşısında yer alır. 50 katlı bir binanın alt kısmında hizmet vermektedir. Bornova sınırları içinde bulunmaktadır.

Otopark: 7 / 10

Kapasitesine göre yeterli bir otoparkı var aslında ancak LPG’li araçlar kapalı otoparka alınmıyor. Bu araçlar için yeterli bir açık otopark da bulunmuyor.

Sinema: 7 / 10

Cinemaximum bulunan AVM’de farklı özelliklerde salonlar bulunuyor. Ancak Cinemaximum’a benim puanım sabittir.

Çocuklar için alanlar: 8 / 10

Çocukların zaman geçirebileceği alanlar mevcut. Aynı zamanda İzmir AVM’leri arasında çocuklar için en çok etkinlik düzenleyen AVM’lerden biri. Çok geniş ve alternatifli çocuk alanları var denilemez.

Temizlik: 10 / 10

Klasik AVM titizliği. Olumsuz bir durumla karşılaşmadım.

Marka çeşitliliği: 6 / 10

Marka çeşitliliği konusunda ne yazık ki bekleneni karşılamıyor. Hala yapılanmayı bekleyen dükkanlar var. Zamanla daha iyi bir AVM olacaktır.

Gezinti kolaylığı: 8 / 10

Boş alanlar mevcut. Çok büyük bir AVM olmadığı için gezerken yorulmuyorsunuz.

Güvenlik: 9 / 10

Güvenlik konusunda her AVM’de olduğu gibi her yerde X-Ray’ler ve güvenlik görevlileri mevcut.

Toplu taşıma ile ulaşım: 7 / 10

Metro ya da farklı bir raylı sistemle ulaşım mevcut değil. ESHOT ve dolmuşla gidebilirsiniz. Otogara giden her araç buraya da götürmektedir.

Şahsi araba ile ulaşım: 7 / 10

Otogar trafiği ve şehrin dışında kalması, şahsi arabayla ulaşım için olumsuz sayılabilecek özellikleri arasındadır.

Yemek yeme alanları: 7 /10

Çok çeşitli restaurantlar mevcut değil. Klasik fast-food ve AVM restaurantları bulunur. Yemek alanları toplu bir yerdedir.

Servis imkanı: 8 / 10

Manavkuyu, Konak, Buca ve Karşıyaka’dan servisleri bulunmaktadır. Servis sefer saatleri daha sık olabilir.

Etkinlikler: 8 / 10

Ara ara insanları AVM’ye çekecek etkinlikler, mini konserler, atölyeler ve moda günleri yapılmaktadır. Çocuklar için etkinlikler de düzenlenmektedir.

Point AVM Değerlendirme Puanı: 7.7 / 10


Forum Bornova AVM

İzmir Forum Bornova AVM
İzmir Forum Bornova AVM

Forum Bornova, İzmir’in en ferah alışveriş merkezi olarak bilinir. Açık hava AVM mantığıyla kurulan Forum Bornova, İzmir’in ilk açık hava alışveriş merkezi olma özelliği taşır. 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

Otopark: 9 / 10

Açık hava AVM olduğu için kapalı otopark bulunmaz. Ancak açık otoparkı çok geniş bir alandadır. AVM çevresi boyunca istediğiniz yere aracınızı bırakabilirsiniz.

Sinema: 7 / 10

Malum sinema Cinemaximum bulunur. Benim de bu sinemaya puanım malumdur.

Çocuklar için alanlar: 7 / 10

Çok fazla alternatif olmasa da çocuklar için eğlence alanları bulunur. Büyük bir eğlence merkezi yoktur.

Temizlik: 9 / 10

Açıkhava olmasına rağmen temizlik görevlileri sürekli olarak AVM içinde temizlik işi yaparlar. Bazen lavabolar yol geçen hanına döndüğü için temizlik konusunda fire verdiği durumlar olur.

Marka çeşitliliği: 9 / 10

Genel olarak AVM markaları mevcuttur. Ancak tamamını bulamayabilirsiniz. İzmir’deki tek IKEA burada yer alır.

Gezinti kolaylığı: 10 / 10

Açık hava olması sebebiyle gezmek çok rahattır. Bir mahalle ortamı mevcuttur. Ara sokaklardan farklı markaların olduğu koridorlara hemen geçebilirsiniz.

Güvenlik: 8 / 10

Açık hava AVM’si olunca güvenlik konusunda bazı açıklar da kaçınılmaz oluyor. Etrafı saksılarla çevrilmiştir, belli geçiş noktalarında güvenlik görevlileri çantaları kontrol eder. Otoparka girişte araçlar dikkatli incelenir. Ancak kaçak olarak girecek kişi için onlarca farklı kaçış noktası mevcuttur. En basitinden saksılardan atlayıp girmek bile mümkündür.

Toplu taşıma ile ulaşım: 7 / 10

Bornova Metro durağına yakındır. Ancak önceden Ege Üniversitesi kampüsü içinden kolaylıkla yürünebiliyordu. Şimdi kampüs geçişini sivil vatandaşlara kapattılar. Metrodan yürüme işi bayağı zorlaştı. Eskiden 10 dakikada ulaşılıyordu, şimdi 30 dakika civarında. Forum Bornova’ya giden dolmuşlar mevcuttur. ESHOT’la ulaşım da kolay değildir.

Şahsi araba ile ulaşım: 8 / 10

Nispeten şehir trafiğine çok girmeden ulaşabileceğiniz bir konumdadır. Ancak hafta sonları AVM giriş bölgesinde yoğun trafikle karşılaşmanız mümkündür.

Yemek yeme alanları: 9 / 10

AVM’nin her noktasında bir cafe ve restaurant bulabilirsiniz. Ayrıca fast-food restaurantlarının olduğu toplu bir alan da mevcuttur.

Servis imkanı: 1 / 10

Forum Bornova’da müşteri servisi hizmeti verilmiyor. En büyük eksiği bu olabilir. Eskiden çok sık ve geniş bir güzergaha yayılmamış olsa da vardı. Ancak sonradan bu hizmeti kaldırdılar.

Etkinlikler: 10 / 10

Sokaklarında sürekli canlı müzik yapan kaliteli müzisyenler görebilirsiniz. Sanatsal öğelere sıkça rastlayabilirsiniz. Mini konserler, atölyeler sürekli olarak yapılmaktadır.

Forum Bornova AVM Değerlendirme Puanı: 7.8 / 10


Mavibahçe AVM

İzmir Mavibahçe AVM
İzmir Mavibahçe AVM

Mavibahçe, İzmir’in son yıllarda açılan yeni AVM’leri arasındadır. Hem açıkhava, hem de kapalı alanda pek çok mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Güzel bir çevre düzenlemesi yapılmış ferah bir alanın etrafına kaleyi andıran bir mimariye sahiptir. İzmir Karşıyaka’da yer alır. İsmini Mavişehir semtinde yer almasından dolayı Mavişehir olarak almıştır.

Otopark: 7 / 10

Mavibahçe’nin kapalı bir otoparkı mevcuttur. Ancak açık alana park edilmesi gereken LPG’li araçlar için ücretsiz bir alan mevcut değildir. Sokak ve cadde üzerine park edilebilmektedir, ancak park sorunu mevcuttur. Açık otopark için karşısında bir ücretli otopark vardır. Bu otoparkın işletmesinin AVM ile bağlantısı yoktur.

Sinema: 7 / 10

Cinemaximum mevcuttur. Farklı özellikte salonları vardır. Malum sinema, malum puan.

Çocuklar için alanlar: 9 / 10

Çocuklar için büyük bir eğlence merkezi mevcut. Ayrıca AVM’nin farklı noktalarında farklı alanlar da var.

Temizlik: 10 / 10

Bu AVM’yi de tüm ziyaretlerimde temizlik adına bir kusur göremedim.

Marka çeşitliliği: 9 / 10

Geniş bir alanda yer alan Mavibahçe’de tek tük eksikler dışında tüm markaları bulabilirsiniz. Optimum’dan sonra marka çeşitliliği en fazla olan AVM olabilir.

Gezinti kolaylığı: 9 / 10

Açık hava ve kapalı alan karışık bir AVM olmasına rağmen gezinti açısından rahat bir dizayn söz konusu. Ortadaki iyi düzenlenmiş alan da kafa dinlemek için birebir. Bu alanda içinde balıklarla birlikte süs havuzu, köprü, oturma alanları, gezinti alanları, yeşil alanlar bulunuyor. AVM’de gezerken insan yorulmuyor.

Güvenlik: 9 / 10

İlla kaçak girmek isteyen birinin girebileceği alanlar yok değil, ancak genel olarak güvenlik konusunda gerekli tedbirleri alan bir alışveriş merkezidir.

Toplu taşıma ile ulaşım: 8 / 10

Hemen önünden geçen Tramvay durağı, ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor. ESHOT’larla da gidilebilir. Buradan geçen pek çok dolmuş da mevcut. Ancak Bostanlı iskeleden ya da İZBAN-Metro duraklarından hızlı bir ulaşım söz konusu değil.

Şahsi araba ile ulaşım: 9 / 10

Şahsi arabanız varsa buraya rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Karşıyaka-Çiğli otobanına yakın bir konumda bulunuyor. Karşıyaka sahil yolu üzerinden de rahat gelinebilir.

Yemek yeme alanları: 9 / 10

AVM, tam olarak bir alışveriş merkezi olarak dizayn edilmemiş. Yaşam merkezi olarak da düşünülmüş. Bu yüzden ortadaki boş alanların etraflarında pek çok cafe ve restaurant konumlandırılmış. Ayrı bir fast-food katı da mevcut.

Servis imkanı: 1 / 10

Servis hizmeti maalesef bulunmuyor.

Etkinlikler: 9 / 10

Pek çok farklı alanda etkinlikler düzenli olarak yapılıyor. Özellikle gençlere yönelik etkinlik çalışmalarıyla sürekli duyuyorum. Film tanıtımları için oyuncular, mini konserler için sanatçılar, moda günlerinde bloggerlar ve fenomenler sık sık buraya geliyor.

Mavibahçe AVM Değerlendirme Puanı: 8 / 10


Westpark Outlet AVM

İzmir Westpark Outlet AVM
İzmir Westpark Outlet AVM

Westpark, İzmir’in en yeni AVM’lerinden biri. Bornova’dan Karşıyaka yönüne giden otobanın hemen üzerinde yer alıyor. Yolun her iki kısmında da binası mevcut. Körfez manzarasına karşı yapılmış bir mimariye sahip. Hala eksiklikleri bulunsa da bu listede tanıtılmayı hak eden bir AVM olduğunu düşünüyorum.

Otopark: 9 / 10

Geniş bir kapalı otoparkının yanı sıra yolun her iki kısmında da açık otoparkları mevcut. Yer sıkıntısı çekmeden rahatlıkla aracınızla ziyaret edebilirsiniz. Ancak vale hizmeti için ayrılan bölge çok geniş ve oralara park edildiğinde sizi uyarıyorlar ya da vale şirketinin elemanları para istiyor.

Sinema: 1 / 10

Henüz bir sinema salonuna sahip değil, ancak yakın zamanda açılacağı söyleniyor.

Çocuklar için alanlar: 6 / 10

Çok fazla alan yok ancak, çocukların merakla gezdiği İzmir’in tek akvaryumuna sahip. Her ne kadar fahiş bir fiyatla (40 TL / kişi) girilse de sonuçta akvaryumu var.

Temizlik: 10 / 10

Açık hava alanları ve kapalı alanları sürekli temizlik görevlileri tarafından kontrol ediliyor. Olumsuz bir durumla hiç karşılaşmadım.

Marka çeşitliliği: 6 / 10

Henüz yapılanmasını tamamlamamış olan Westpark’ta belli başlı markalar var, ancak daha gidecek çok yolu olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Gezinti kolaylığı: 9 / 10

Gereksiz boş alanlar mevcut değil, açık havada gezmek keyifli, koridorlar arası dükkanlar mevcut, gezerken çok yorulmuyorum.

Güvenlik: 9 / 10

Her noktasında standart AVM güvenliği mevcut. Güvenlik konusunda çok fazla açık yok gibi.

Toplu taşıma ile ulaşım: 5 / 10

Toplu taşımayla birkaç otobüs ve ESHOT dışında ulaşmak çok zor. Otobanın üzerinde yer almasından kaynaklı.

Şahsi araba ile ulaşım: 9 / 10

Şahsi arabayla çok rahat ulaşabileceğiniz, trafiksiz bir konumda. Gerçi Karşıyaka tarafından gelenler için tünelde trafik olan zamanlar olabiliyor. Ancak en rahat ulaşılan AVM’lerden biri olma özelliğini etkilemiyor.

Yemek yeme alanları: 7 / 10

Çok geniş bir yemek alanı yok. Üst katı genelde kafelere ayrılmış. Onun da bir asma katı var. Burada da fast-food restaurantlar mevcut.

Servis imkanı: 8 / 10

Bornova, Bayraklı, Karşıyaka ve Çiğli üzerinden yolcu alan servisleri mevcut.

Etkinlikler: 6 / 10

Standart AVM etkinlikleri dışında çok etkinlik düzenlenmiyor.

Westpark Outlet AVM Değerlendirme Puanı: 7 / 10

İzmir’deki En İyi AVM Sıralaması

Yukarıda kendi izlenimlerinden ve internetteki bilgilerden hareketle İzmir’in başlıca AVM’lerini detaylı şekilde inceledim. Tüm özellikleriyle ele alınan ortalama değerlendirme puanları da her AVM başlığının en altında yer almaktadır. Bu ortalama puanlara göre İzmir’in en iyi AVM sıralaması şu şekilde;

 1. Optimum AVM – 8.7 / 10
 2. Mavibahçe AVM – 8 / 10
 3. Forum Bornova AVM – 7.8 / 10
 4. Point Bornova AVM – 7.7 / 10
 5. Agora AVM – 7.3 / 10
 6. Westpark – 7 / 10

Elimden geldiği kadar objektif ve herkesin gözünden düşünerek çok yönlü bir değerlendirme yapmaya çalıştım. Umarım sizin için faydalı bir içerik olmuştur.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir Yorum Bırak