Sporcu olmak yetenek işidir. Ama efsane olmak tamamen insanüstü özelliklere bağlıdır. Listemizdekilerin insan olduklarına tam olarak inanmıyoruz. Buyrun beraber inanmayalım.

1- Micheal Jordan

Hayatında ilk defa şut atacak kimsenin bile kendini “Jordaaan” diye anons ediyor olması bile onun ne kadar özel bir sporcu olduğunu kanıtlamaz mı?

Kaçak bahis ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayabilirsiniz.

2- Roger Federer

Trt 3’ün şimdiki adıyla Trt Spor’un bizlere kattığı bir isim.Ulan bu puanlama nasıl 15 30 40 olur diye düşündüğüm yaşlarda da şimdi de en iyi, tek iyi sensin Federer…

3- Michael Schumacher

Yedisinden yetmişine araba kullanan herkesin az bir hızlanmada kendini yerine koyduğu kişidir Schumacher.7 Dünya Şampiyonluğuyla bence Formula1 tarihinin kendisi olmuştur fakat 2013 yılında Alplerde kayak yaparken geçirdiği kaza sonucu bitkisel hayata girmiştir.Yerini ne Hamilton ne Massa tutar.Bidaha gel pist-stoptan sarı saçlım mavi gözlüm.

4- Tiger Woods

Golf sporunun sadece ismen tanındığı ülkemizde en az golf kadar tanınan jaanti bir abimiz.En az diyorum çünkü bazı kimseler onu sadece Dünyanın En Çok Kazanan sporcusu olarak bilmektedir.

1xbet giriş için yeni adresi öğrenmek için tıklayın.

5- Naim Süleymanoğlu

“Cep Herkülü ” olarak tanıdığımız ama pratikte Herkül’ü cebinden çıkaracak kapasiteye sahip bu adam bir nesle hayatın yükünü nasıl taşıyacakları konusunda ümit vermiştir.


6- Muhammed Ali

Akıllara kameranın kaydedemediği(o günki teknoloji ile) yumruğun sahibi olarak kazınmış değerli bir zat.Adı Hollywood yıldızlar geçidinde duvardadır.Sebebi malum.

7- Usain Bolt

Yaşayan bir EFSANE.İnsan olup olmadığı araştırılması gereken bir sprinter (kısa mesafe koşucusu).100 m 9.58 gibi bir süreyle koşarak kendini rekorunu tazelemiş ve atletizm tarihine damga vurmuştur.Bu rekoru geliştirmemesi için hiç bir neden yok.

Süpertotobet yeni adresi güncellendi.

8- Yogi Berra

Efsanevi beyzbol oyuncusu.19 yıllık kariyerinde 13 kere şampiyonluk görmüş New York Yankees efsanesi.Fakat biz onu kendisinden uyarlanan bir çizgi film sayesinde tanımış olduk.Evet Ayı Yogiden bahsediyoruz.

9- Michael Phelps

Phelps, 2004 Yaz Olimpiyatlarında altı altın, iki bronz toplam sekiz madalya kazanmış ve 1980’de Alexander Dityatin’in bir olimpiyatta en fazla madalya alan kişi rekorunu paylaşmıştır. Uzun kulvarda 200 m kelebek, 400 m bireysel karışık, 200 m bireysel karışık, 200 m serbest dünya rekorlarının sahibidir. Olimpiyat oyunlarında aldığı 19 madalya ile olimpiyat tarihinin en çok madalya alan sporcusudur. Dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda toplam 37 altın madalyası vardır. Şu ana kadar sadece 6 yarış kazanamadı.

10- Ronaldinho

Daha Messi’nin bırak ilah edilmesini adam yerine konmadığı zamanların topçusuydu o.Topçu diyorum çünkü o futbol oynamaz topla bir resim  çizerdi.Bazen resmi çok şık bir fırça darbesiyle bitirir bazen arkadaşının bu resme bir katkısı olmasına izin verirdi.Çok büyük topçuydu vesselam.Topu alırdı giderdi sağ sol slalom flip flap derken bir de bakmışsın gol olmuş.Biraz da gece hayatı vardı kariyerini bitirme noktasına getiren, olsundu biz onu yeşil sahalardaki haliyle anacağızdı.Bir ara Beşiktaş’la ismi anıldı ben koyu Galatasaray taraftarı ben bir düşündüm yani gelirse formasını alayım diye.Öyle bir topçuydu.Velev ki gelmedi.Taraflı tarafsız her herkesin sevdiği bir adamdı. Santiago Bernabeu’da alkışlanan tek Barçalı topçuydu.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

1 YORUM

  1. Yogi Berra hariç diğer sporcuların hepsini tanıyorum lakin Ronaldinho bu sıralamada yer almamalıydı. Bence Dünya’nın gelmiş geçmiş tartışmasız en iyi futbolcusu Messi’dir. Maradona ve Pele’yi oynadığı futbol ile geride bırakmıştır. Listede Maradona veya Pele olsaydı kabul edilebilirdi belki ama Ronaldinho kesinlikle yetersiz kalmış.

Bir Yorum Bırak