Farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler ve bunun için Afrika ülkelerini seçenler Libya’ya İstanbul Atatürk Hava Limanı’ndan ülkeye ulaşabiliyor. Başkent olan Tripoli’ye inenler Afrika’nın muhteşem sıcak havası ile anında karşılaşıyor. Tripoli günümüzde hala Türkler tarafından Trablus olarak da biliniyor. Ayrıca bu ülkede Arapça olduğu kadar, İngilizce ve İtalyanca da konuşuluyor. Ancak yine de Libya turistlerden çok iş dünyasının ilgisini çekiyor. Özellikle de siyasi gerilimler sebebi ile ülkeye akın eden inşaat ve alt yapı firmaları, her yıl düzenli olarak bu ülkeye işçi de götürüyor. Bu işçiler genellikle mevsimsel çalışmalar içinde bulunsa da uzun yıllar orada kalanlara rastlamak mümkün.

Taşıma Konusunda Uzman

İşçi taşıma konusunda ise en iyi transfer firmalarından olan Plures Air devreye giriyor. Hem ekonomik hem de çözüm odaklı oluşu bu firmaya basında yer almasını da sağlamıştır. Özellikle uçak kiralama konusunda uyguladığı fiyat tarifeleri onu en çok tercih edilen firmalardan biri yapmıştır. Telefon yolu ile de 7/24 hizmet veren Plures Air maksimum müşteri memnuniyetini ve güvenini ön plana çıkarmaya yönelik hizmetlerine devam ediyor. Ülkenin içinde bulunduğu şartlardan dolayı Libya vizesi ile sık sık değişiklikler olmaktadır. Libya vizesi https://www.plurestravel.com.tr/libya-vizesi linkinden en son düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Libya Rehberi

Libya pazarlığa açık bir ülke olması açısından Türkiye ile benzerlik gösteriyor. Havaalanında inildikten sonra şehir merkezine ulaşım genellikle taksi ile sağlanıyor ve bu taksiler siyah beyaz renkler ile göze çarpıyor. Taksi şoförüne gidilmek istenen yerin önceden söylenmesinde fayda var. Ancak genel anlamda dürüstlükleri ile bilinirler. Bunun yanında Shared adı verilen taksileri kullanmak da mümkündür. Bu taksiler genellikle aynı yöne giden küçük insan topluluklarını taşır. Ayrıca minibüs tarzı otobüsleri kullanmak da şehir merkezine ulaşmak için diğer bir alternatif. Ancak bu minibüsler kullanılacak ise muhakkak inilecek yer şoföre söylenmeli ve ulaşıldığında uyarılmak istenmelidir. Çünkü küçük olsalar da otobüs mantığı ile ilerleyip sizi unutabilirler.

Trafik Sigortası Önemli

Eğer geziye kiralık bir araç ile devam edilmek isteniyor ise mutlaka trafik sigortası yapılmalıdır. Çünkü Libya trafik konusunda oldukça tehlikeli bir ülkedir. Araç kiralama işlemleri yine Plures Air firması tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Plures Air
Adres: İstanbul Dünya Ticaret Merkezi – EGS Business Park Blokları No: 9
Yeşilköy – Bakırköy İstanbul / Türkiye
T// +90 212 465 33 32
F// +90 212 465 83 36
https://www.plurestravel.com.tr

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir Yorum Bırak