Masum Ali Atay

Yılın en iddialı yapımlarından biri olan Masum’un ilk sezonu 8 bölüm olarak çekildi. Blu TV üzerinden yayınlanan dizinin ilk sezonu çok beğenildi ve büyük bir ilgi gördü. Haliyle Masum’un 2 sezonunun ne zaman çekileceği de büyük merak konusu haline geldi.

Ali Atay, Serkan Kesin, Haluk Bilginer, Bartu Küçükçağlayan, Okan Yalabık, Nur Sürer, Tülin Özen gibi isimlerin rol aldığı Masum dizisiyle ilgili daha önce bir yazı yazmıştım. Masum Dizisi ve Blu Tv; Son Yıllarda İzlediklerimden En İyisi isimli yazımda da belirttiğim gibi, dizi son yıllarda izlediğim en iyi dizilerde ilk sıralarda yer alıyor. Gerçekten oldukça başarılı oyunculuklar, mükemmel çekimlerle birleşmiş ve karşımıza sanki dünyaca ünlü bir yabancı dizi gibi çıkıvermiş. Yazıyı yazdığımda henüz ilk 3 bölümü izlemiştim ve bu 3 bölümdeki izlenimlerimi yazmıştım. Bugün itibariyle dizinin final bölümünü de izledim. Yani ilk sezonun 8 bölümünü de bitirdim. Daha önce 3 bölümü baz alarak yazdığım yazının üzerine olumlu pek çok şey katabilirim ama eksilen hiçbir şeyden bahsedemem. Dizi özellikle senaryo olarak harika bir dizi. Bir bölümün sonuna geldikten sonra diğer bölüme başlamamak için bayağı iradeli olmanız gerekiyor. Neyse buraları daha fazla uzatmayayım yoksa kendimi tutamayıp spoiler verebilirim. 🙂


Masum’un 2.Sezonu Yayınlanacak Mı?

Bu kadar güzel bir diziyi kısa sürede bitirmek beni bir miktar üzdü. Ancak daha fazla üzen başka bir şey daha var; o da dizinin tek sezondan ibaret olması.

Diziyi bitirir bitirmez, 2.sezonuyla ilgili bilgiler araştırmaya başladım. Blu TV’nin Twitter hesabından konuyla ilgili tweetlere göz attım. Ve sonunda acı haberle karşılaştım. Masum’un 2.sezonu çekilmeyecekmiş. Tek sezonluk bir projeymiş. Üstelik bu kesin bir bilgiymiş, yani ihtimal bile yokmuş.

Masum’un 2.Sezonu Yayınlanacak Mı?

Bu haber diziyi izleyenler için çok üzücü olsa da tweetler arasında bir de güzel haberle karşılaştım. Sadece bir ihtimal olsa da Leyla ile Mecnun’un yeniden çekilebileceği yazıyordu. Ne yalan söyleyeyim, bu ihtimalin gerçeklemesi beni daha çok mutlu eder. Ancak Masum gibi kaliteli bir yapımın en az bir sezon daha devam etmesi gerekirdi.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

6 YORUMLAR

  1. Az olsun öz olsun uzun sürerse senaryoda saçmalar kaliteli senaristlerimiz var ancak uzun bir diziye ayak uydurabileceklerini sanmıyorum. Kaliteli bir oyuncu kadrosu var boş zamanımda izleyeceğim haluk bilginer dünya çapında bir oyuncu.

  2. Bu haberle şuan yıkıldım. Cidden çok beğenerek takip ediyordum anca 8 bölüm cidden çok ama çok az geldi. Böyle kaliteli yapımların keşke devamı olsa. İnternet diziler bu alanda sanırım TV dizilerinin önüne geçmeyi başaracak.

  3. en iyisi internet dizileri diğer türlü rtük ten rahat verilmiyor zamnında leyla ile mecnun dizisi vardı onuda boşuna kaldırdılar ne gülerdik be

Bir Yorum Bırak