Akdeniz’in ikinci incisi sayılan, herkesin tersine bizim Mersin’e gittiğimiz, tantunisiyle fazlaca anılan, gurbetlere cezerye taşımamızı sağlayan şehirde nereleri gezelim? Hadi birlikte bakalım.

Başlamadan belirtelim, bu yazıda belirtilen aktiviteler Mersin merkezde yapılabilecek olanlardır.

Forum Mersin’e Gideriz

forum-mersin

İşi olanın da olmayanın da mutlaka uğradığı şehrin tam merkezindeki alışveriş merkezi. Bütün gününüzü burada geçirmeniz mümkün.

Tantuni Yeriz

memos-tantuni

Mersin’de adım başı tantunici olmasının yanı sıra tantuninin asıl kullanıldığı yağı kullanan tek yer Memoş Tantuni. Mersin’de mutlaka yemeniz gereken şeylerin ilk sırasında. Gurbette fazlaca özlenir.

Kushimoto Sokağına Gideriz

kushimoto_sokagi

Dördüncü kişiyi bulduğunuzda gidip masa oyunlarını rahatça oynayıp çeşitli nargileleri tadabileceğiniz bir sokak.

Atom İçeriz

atomcu


Kushimoto Sokağı’nın hemen girişinde yer alan, fal baktırmak için yolunuzu kesen adamın hemen yanındaki Ak Kafe’de bir bardak atom içmeden gitmeyin.

Viranşehir’e Gideriz

viransehir

Trafikten uzak, rahatça yürüyebileceğiniz bir yer. Yolda mutlaka közlenmiş mısır yapan birilerine rastlarsınız. Viranşehir’e gittiğinizde Roma Dondurma’ya uğramayı unutmayın, dondurma çeşitliliğinin bu kadar fazla olduğu başka yer yok.

Yapraklı Koy’da Denize Gireriz

yaprakli-koy

Bahar aylarında deniz sezonunu açan Mersin’de pek çok plajın yanı sıra Yapraklı Koy suyun temizliği ve ortamın güzelliğiyle ön planda. Biraz yüzdükten sonra mangal şahane olmaz mı?

Antik Kentleri Görürüz

antik-kent

Tarih kokusu almak isterseniz, şehrin bir saat kadar uzaklığında bulunan çeşitli yerleri keşfetmeniz çok kolay.

Günün Sonunda Marina’ya Gideriz

marina

Gezdik yorulduk.. Günün sonunda denizin hemen yanı başında bulunan Marina’ya gitmenizi öneririm. Herhangi bir yere oturup bir de bira alıp denizin ve müziğin tadını çıkarabilirsiniz.

BONUS: Mersin’de Neler Yapmamalıyız?

Demirtaş, Çay ve Çilek Mahalleleri bol bol olayların ve torbacı arkadaşların bulunduğu yerler. Riskli aksiyonların içinde kendinizi bulmak istemiyorsanız bence gitmeyin 🙂

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

8 YORUMLAR

  1. gezmek isteyen ama nereye gideceğini bilmeyenler için güzel açıklamalar. Özellikle tarihi mekanlara gidip o dönemde mermerler ile yapılan işlemelere hayran kalmamak elde değil

  2. Mersin gitmeyi istediğim ama henüz gidemediğim yerlerden birisi. Açıkçası bu tanıtım yazısı çok iyi oldu çünkü Mersin ile ilgili pek bir bilgim yoktu. Yazıda tanıttığınız yerlerin hepsini görmek istiyorum özellikle yapraklı koy gerçekten harikaymış ilk kez öyle bir yer olduğunu duyuyorum ve şu an gitmek istedim.

  3. Mersin’de en güzel yapılacak şeylerden biri ağaç altında piknik yapmak ve balık tutmak olacaktır. Alabildiğine uzun sahil şeridinde bisiklete de binebilirsiniz.

  4. Bir mersinli olarak yazınızı çok yerinde buldum genel olarak bahsettiğiniz gibi biz bolca yeriz içeriz organizasyonlarımızı da ne yemek istediğimize göre ayarlarız. Kısa mesafedeki güzel yaylalara da uğramanızı tavsiye ederim, Şehir merkezine 30-45 dk arasında ulaşım sağlayabileceğiniz güzel yerler vardır

Bir Yorum Bırak