Monaco, dünyanın en küçük ülkelerinden birisi olarak birinir. Kara sınırları, Fransa topraklarıyla çevrilidir. Ünlü kumarhaneleriyle bilinir.

Nice, Akdeniz’e kıyısı bulunan bir Fransız şehridir. Marsilya ile Cenova arasında konumlanmıştır. Ülkenin en önemli turizm şehirlerinden biridir.

Cannes, özellikle yaz aylarında turist akınına uğrayan, güney Fransa’da bulunan bir şehirdir. Yazın turist akınına uğramasının sebebi, bu şehirde yapılan dünyaca ünlü film festivalidir.


Monaco Gezisi

Backpacker çantamdan dolayı casino’ya giremedim. Eğer bir yere emanet edebilirseniz öyle yaşın. Yat limanına dünyaca ünlü zengin kişiler uğrayıp konaklıyormuş. Zenginliğin zirvesini burada hissedebilirsiniz, her yer lüx araba. Dünya’nın en küçük ülkelerinden birisi. Süpermarketten ucuza alışveriş yapabilirsiniz.

Nice Gezisi

Fransa’nın Bodrumu desek yeridir, hem çok pahalı hem çok güzel. Beklentilerimin çok üzerinde bir şehirdi, baya güzel. Denizi mükemmel değil, zaten kumsal taşlık, suya girince hemen derinleşiyor. Bir Aydınlı olarak ülkemizde çok çok iyi sahiller var. Girmek isteyen girebilir. Nice’te denize girdim dersiniz. Vaktiniz yoksa gerek yok. Şehir insanı ferahlatıyor, tam bir sahil kenti. Herkes sahilde spor yapıyor falan. Saçma sapan insanlar yok. Pahalı olması haricinde 1 gün ayrılması gereken bir yer. Nice sahilinde çadır atabilirsiniz, biz 4 Türk arkadaş öyle yaptık.


Cannes Gezisi

Gezi için alternatif rota şu şekildedir; La Croisette bulvarı, Cannes Binası, Palais des Festivals et des Congres ve Allee des etoiles Cannes (Yıldızlar Kaldırımı), Rue Antibes(Alışveriş bulvarı)

Meşhur sahili var işte, full zenginler, lüx arabalar, lüx oteller lüx yaşam vs. Söve söve gezersiniz öyle söyleyeyim. Denizi kumsal ve çok güzel gözüküyordu, zamanınız varsa girebilirsiniz. Nice’ten Barcelona’ya gitmek biraz zulüm. Yavaş trenle 14 saatte gittik, hızlı tren ücreti 25 Euro’ydu ve yaptıracaksınız en az 2 gün önceden yaptırın yoksa yer bulamazsınız 6 saatte gidiyor.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir Yorum Bırak