Müzik ruhun gıdasıdır. Ben de ruhumu gıdasız bırakmamak adına her boş bulduğum anda kulaklığımı takıp, müziğimi açarım. Son günlerde pek çok yeni müzik keşfettim. Eskiden dinleyip, tekrar rastladığım müzikleri de playlistime ekledim. Listemdeki en çok hoşuma giden 10 şarkıyı da sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazım için arama motorlarından bir beklentim yok. Sadece blogumu takip eden has ziyaretçilerim için spesiyalim olarak klavye başına geçtim 🙂

Yabancı müzikle pek aram yoktur, genelde Türkçe müzik dinlerim. Özellikle alternatif tarzları ve yeni çıkan hafif rock parçaları keşfetmeyi severim. Bu listede bu tür ağırlıklı bir liste olacak.

1- Adamlar – Rüyalarda Buruşmuşum

Adamlar, yasal platformlarda albüm yayınlamadan, henüz amatör bir grupken dinlemeye başladığım bir grup. Rüyalarda Buruşmuşum da şarkıyla aynı ismi taşıyan son albümlerinden bir şarkı. Bayılacaksınız.

2- Teoman – Paramparça (2017)

Efsane şarkıcı Teoman’ın efsane parçası Paramparça, yeniden düzenlenerek tekrar yayınlandı. Eskisi kadar güzel olan yeni versiyonu da çok beğendim.

3- Bağzıları – Zaten Kırılmış Bir Kızsın

Yine amatör müzik yapmaya başladıklarından beri dinlediğim bir grup olan Bağzıları’nın yavaş yavaş hit olmaya başlayan şarkısı.

4- Athena – Geberiyorum

Daha önce Ahmet Aslan’ın yorumunu sık sık dinlediğim Geberiyorum’u Athena da çok güzel yorumlamış. Çok yeni bir şarkı olmasa da şu aralar çok dinledim ve bu listede olmasına karar verdim.

5- Adamlar – Acının İlacı


Adamlar’ın son albümünden harika bir şarkı daha. Bu grubu herkes keşfetmeli dostum.

6- Manuş Baba – Ben Sana Vurgunum

Bu adamı sevip sevmediğime tam olarak karar vermiş değilim ama bu şarkıya bayıldım. Diğer şarkılarını da denemenizi öneririm.

7- Büyük Ev Ablukada – En Güzel Yerinde Evin

Bu grubu herkes kolay kolay sevmez. Ama benim uzun zamandır favorilerim arasında. Herkes sevmediği için mi bu kadar seviyorum, bilmiyorum. Bence bu şarkısıyla bi’ tatlarına bakın.

8- Feridun Düzağaç – Kül

Bu kadar orijinal bir tarzı olan, bu kadar yıl müzik yapıp kendini ve tarzını hiç bozmamış birine rastlamadım. Bu listenin olmazsa olmazlarından. İzmir konserin harikaydı Feridun Baba 🙂

9- Pilli Bebek – Çoğu Zaman

Bu şarkıları ilk çıktığında çok sevmemiştim. Ama sonradan dinleye dinleye ısındım ve son dönemdeki favorilerim arasına girdi. Bu arada Behzat Ç. tayfaya selam olsun 🙂

10- Pinhani – Beni Sen İnandır

Her dönemin adamları. Kötü şarkılarına daha rastlamadım. Bu şarkıları da biraz eskise de son zamanlarda kendini çok dinletti. Bu listenin sonunda da olsa yer almayı hak ettiler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

2 YORUMLAR

  1. Müzik tarzınızı beğendim, 2017 pop müzikleri artık bir müddet sonra insanları sıkmaya başladı.Gerçekten favori 10 şarkınızda 5-6 tanesini kendi listeme ekledim.

Bir Yorum Bırak