Türk Telekom’un yeni gençlik servisi Selfy sayesinde artık telefonunuzda GSM operatörünüzün yazdığı yeri istediğiniz başka bir yazıyla değiştirmeniz mümkün. Bunu nasıl yapacağınızı bu yazıda anlattım.

Öncelikle hattınızın Türk Telekom, eski adıyla Avea olması gerekiyor. Şebeke ismini değiştirmek için bunların yanında Türk Telekom’un gençlik servisi Selfy’ye üye olmanız da şart. Öncelikle buna nasıl üye olacağınızla ilgili kısa bir bilgi vereyim. 7-25 yaş arasında olan herkes Selfy’ye üye olabiliyor. Diğer şartlar ve Selfy’ye nasıl kaydolacağınızı öğrenmek için buraya tıklayıp, Türk Telekom’un resmi sitesinden incelemeler yapabilirsiniz.

Daha sonra yapmanız gerekenler çok basit. Büyük harflerle “DEGISTIR BLOGDEDE” şeklinde 4545’e kısa mesaj atıyorsunuz. Blogdede yazan yere operatör ismi yerine görünmesini istediğiniz kelimeyi yazabilirsiniz.


Daha sonra size “Avatar servisi ile operatör alan adını BLOGDEDE olarak güncellemek için bu mesajı ONAY AVATAR yazarak cevaplaman gerek…” şeklinde bir mesaj geliyor. Bu mesaj yine 4545’ten geliyor ve ONAY AVATAR yazarak aynı numaraya yanıt olarak tekrar kısa mesaj atmanız gerekiyor. Bilgilendirme mesajının ardından telefonunuz açıp kapatmanız yeterli olacaktır.

avatar

Artık Türk Telekom yazısı yerine kendi istediğiniz yazıyı görerek telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

7 YORUMLAR

  1. Onay Mesajı Geldi Telefonumu Yeniden Başlattım Yine Aynı Türk Telekom Olarak Gözüküyor Avatarı 4 5 Defa Değiştirip Ayni Şekilde Yaptığım Halde Yine Bir Değişiklik Yok Operatör Aynı

Bir Yorum Bırak