Türk Telekom operatörünü kullananlar bir/iki basit adımla sadece 24 TL’ye aylık 20 GB internet sahibi olabiliyor. Bunun için yapmanız gerekenleri detaylı olarak bu yazımda anlattım.

Öncelikle Türk Telekom yani Avea olmanız lazım. Herhangi bir hile hurda yok sadece bir yöntem bu.

İlk olarak ihtiyacınız olan şey 4.5 G. Eğer 4.5 G değilseniz en yakın bayiye gidin ve ücretsiz olarak 4.5 G’ye geçin.

İkinci olarak telefonunuzda 24 TL olması lazım. 24 TL ile 20 GB internet yapacağız. Peki bu nasıl oluyor?

Türk Telekom’un sabah ve gece tarifeleri var. Gece tarifesi 23:00-06:00 arasında aylık 10 GB internet kullanmanızı sağlıyor. Gündüz olanı ise 09:00- 17:00  arası 10 GB internet. Bunların her biri 10 GB ve sadece 12 lira. Şimdi yapmamız gereken şey iki tane mesaj atmak.


5555’e GUNDUZ 10GB  yazıyoruz ve yolluyoruz, sonra tekrar 5555’e GECE 10GB yazıp yolluyoruz. Daha sonrasında gece ve gündüz kullanabileceğimiz 10’ar GB internetimiz oluyor. Peki bu ara saatlerde interneti kullanamayacak mıyız? Bunun da çözümünü rastgele buldum. Mobil veriyi kapatmıyorsunuz ve o ara saatlerde de kullanabiliyorsunuz. Mesela gündüz 10 GB’lık olan saat 17:00’de bitiyor, ama 16:50’de mobil veriyi açık bırakırsak sınırsız olarak gündüz tarifesini kullanabiliyoruz, hiç ara vermeden. Yalnız, öyle yaparsanız gündüz tarifenizin kotasını hemen bitirirsiniz. O yüzden saat 23:00’e geldiğinde mobil veriyi açıp kapamanızı öneririm.

Telefonunuzun veri paylaşımını açarak bu internetinizi bilgisayarlarınızdan da dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bu yazıdaki bütün adımlar tamamen Türk Telekom’un müşterileri için sunduğu kampanyalardan ibarettir. Yasadışı ya da yasak olan bir durum söz konusu değildir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

7 YORUMLAR

  1. Bir hattım turkcell (şirket) diğeri avea (özel) üsküdar, beyoğlu, ümraniye ekseninde turkcell verem ederken avea inanılmaz derecede hızlı. ( Hatta karaköy motorlarının orada turkcell hiç çekmiyor) tavsiye edilir, test edildi onaylandı.

Bir Yorum Bırak