Twitter tüm dünyada kullanılan bir mikro blog sitesidir. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter, ülkemizde de yoğun ilgi gören bir platformdur. Öyle ki ülkemizde de yaklaşık on milyon Twitter kullanıcısı bulunmaktadır. Bu denli kullanımın yaygın olması, Twitter içerisinden birçok fenomen yani popüler kişinin çıkmasına neden olmuştur.

Kimi insanlar kendisi için 100 beğeniyi başarı olarak yorumlarken bazı kişiler içinse 1000 retweeti başarısızlık olarak nitelendirilmektedir. Takipçi sayısı ve etkileşim oranına göre fenomen hesaplardan atılan her bir tweet binlerce hatta on binlerce beğeni ve retweet alabilmektedir. Bu da fenomenlerin hesaplarında reklam yaparak para kazanmalarına ve birçok kişi tarafından tanınmalarına yardımcı olmaktadır.

Twitter Mavi Tik

Eğer bir Twitter kullanıcısıysanız bu tarz hesapları takip etmiş veya görmüş olabilirsiniz. Hesabın yanındaki mavi tik ise dikkatinizi çekmiş olabilir. Twitter’da mavi tik kısaca onaylanmış hesap anlamına gelmektedir ve birçok fenomen hesapta bu mavi tik’i görebilirsiniz. Hesabın daha profesyonel ve güvenilir bir yapıda olduğu izlenimini uyandıran bu özellik birçok kişi tarafından da kullanılmaktadır. Şimdi gelelim Twitter’da onaylanmış hesap özelliğini nasıl aktif hale getirebileceğimize:


Twitter’da Onaylanmış Hesap Oluşturma

Twitter’da onaylı hesap yani diğer adıyla mavi tik özelliği çıktığı günden itibaren ilgi görmeye başlamıştır. Bunun sebebi ise takipçilerin daha çok ilgisini çekmesi ve daha profesyonel bir izlenim oluşturmasıdır. Mavi bir tik işareti ile onaylanan hesapların takipçi sayısının da diğer hesaplara göre daha hızlı bir oranla artış gösterdiği gözlemlenmiştir. Onaylanmış Twitter hesabına sahip olmak için öncelikle kişisel bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir. Daha sonra ise telefon numaranızı ve e-mail adresinizi güncelleyerek Twitter onaylanmış hesap sahibi olabiliyorsunuz. Tüm bu düzenlemeleri gerçekleştirdikten sonra ise Twitter’dan onaylanma isteğinde bulunabilmeniz mümkün hale gelmektedir. Sırasıyla izlemeniz gereken adımlar bu listede yer almaktadır:

  1. Profilinize bir profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı, isim, varsa internet sitesi veya blog adresinizi ve biyografinizi ekleyin.
  2. İlk etapta telefon numaranızı SMS yoluyla doğrulayın, daha sonra ise Twitter açarken kullandığınız e-mail hesabınızı onaylayın.
  3. Profilinize eğer yoksa doğum günü tarihinizi ekleyin.
  4. Tweet’lerinizi herkese açık hale getirin. (Gizli bir hesabınız varsa mavi tik özelliğine erişmeniz zorlaşabilmektedir)
  5. Twitter’a doğrulama formu için giriş yapın.

Eğer kişisel bir hesabınız varsa ve bu hesabı doğrulamaya çalışıyorsanız bu adımların haricinde yapmanız gereken işlemler de bulunmaktadır. Fotoğraflı bir kimlik, pasaport veya sürücü belgesi de sizden istenilebilir. Twitter onaylanmış hesap için yapmanız gereken işlemleri eksiksiz bir biçimde uygulayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde Twitter mavi tik özelliğine erişerek Twitter’da onaylı hesap sahibi olabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

6 YORUMLAR

Bir Yorum Bırak