İtalya’nın en ünlü şehri Venedik, ülkenin kuzeydoğusunda yer alır. Dünyaca ünlü olan ve her yıl çok sayıda turistin akınına uğrayan Venedik, kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanmış 118 adanın üzerinde kuruludur. Şehir içi ulaşım için gondollar kullanılır. Bu şehri Interrail’le gezen Batın Özen’in, şehir izlenimlerini bu yazıda bulabilirsiniz.

Venedik Gezi Rotası

Rialto Köprüsü, San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası(ücretsiz), San Marco Çan Kulesi, Dükler Sarayı, Astrolojik Saat-Ulusal Kütüphane, Ahlar Köprüsü

Roma/Venedik treni için rezervasyon ücreti 10 Euro verdim, bu rotayı yapacaklar rezervasyonu mümkünse 2 gün öncesinden yaptırsın yoksa geç saatlere yer bulursunuz.

Nedense gidenler pek sevmez burayı ama bence gayet güzel bir yer. En az 1 gün verilmeli.


Otantik, her sokağı ayrı bi güzel. Sabah erkenden gelin baya büyük. 5 kişilik o meşhur kayaklar 80 Euro. Vaporettolar 7,5 Euro. Arkadaşlar kaçak binileceğini söyledi, kontrol hiç olmamış.

Tren garından San Marino meydanına giderken 15 dk falan yürüyünce Coop market geliyor, oradan alışveriş yapın. Zaten herkes aynı yöne gidiyor karşınıza çıkar. Tren garı gece kapanıyor ama gar önünde 2 Türk kız arkadaş denk geldi onlarla sabahladım, güvenli.

Burano/Murano adasına vakti olanlar mutlaka gitmeli. Fondamente Nove’den her yarım saatte bir vapurlar kalkıyor. 1 günlük bilet alıp gidebilirsiniz, 20 Euro. Bu biletle sınırsız olarak vapurlara binebilirsiniz. 1 saatlik bilet almak isterseniz ise 7 Euro. Mestre adasında konaklayabilirsiniz 15 dk sürüyor, merkeze göre daha ucuz. Venedik’te hava limanına gidicekker için otobüsler Atvo otobüsleri 6 Euro.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir Yorum Bırak