Viyana, Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Avusturya’da en çok turist alan bölgedir. Interrail sayesinde bu şehri gezen Batın Özen, şehirler ilgili tüm bilgileri bu yazıda anlattı.

Viyana Gezi Rotası

Aziz Stephan Katedrali(ücretsiz), Parlemento Binası, Schonbrunn Sarayı, Belvederesi binası, Greenway, Votiv Kilisesi, Hofburg İmparatorluk Sarayı, Kartner Strasse Caddesi, Karl Kilisesi, Anler Saati, Veba Anıtı, St. Peter Kilisesi

Prag/Viyana treninde kontrol oldu ama damga basılmadı. Figlmülmer mekanı en ünlü şnitzel yeri. 1905 yılından beri devam eden bir mekan, tavuk şnitzel 12,5 dana şnitzel 19,8 domuz şnitzel ise 15 Euro. Yanına da Erdaepfel- und Vogerlsalat mit Kürbiskernöl salatasından alın 4 Euro’ydu sanırım mükemmel bir tadı var.


Schönbrunn Sarayının büyük bahçesine giriş ücretsiz, sol ve sağ taraflarından girişi var. (100 metre yürüyün). Hiçbir şekilde para verilmiyor, benim gibi yanlışlıkla 3,80 başka bir bahçeye para vermeyin. Tamamen bilgi amaçlı söylüyorum, girmedim ve tabi ki de gezgin işi değil ama, içinde Avrupa’nın en iyi hayvanat bahçesi var yetişkin fiyatı 18,5 Euro.(panda/koala gibi hayvanlar var). Magnetler en az 3 eurodan başlıyor. Temiz içilebilir çeşmeler var, tadı gayet güzel. Şehrin birçok yerinde bulabilirsiniz.

Biraz pahalı bir şehir. Genellikle marketler, shoplar vs erkenden kapanıyor 7 gibi falan, bir şeyler alacaksanız ona göre plan yapın.

Ben gitmedim ama eğer gezilecek her yeri gezdiyseniz Hunterwasser Village ve Hunterwasser evlerinin oraya gidebilirsiniz, tramvayla Hetzgasse durağında inip ulaşmanız mümkün.

Cesky Krumlov Gezisi

Buraya ne yazık ki gidemedim ama çok hoş bir yermiş. Harry Potter’ın birkaç sahnesinin burada çekilmesi burayı görmek için bence yeterli sebep. 3-4 saat yeterli olur gezmek için. Vakti olanlar uğramalı, herkes tavsiye etti.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir Yorum Bırak