Operatörlerin SMS paketlerinin sonunu getiren uygulama olan Whatsapp’ta yenilikler bitmiyor. Facebook’un satın almasından sonra kişiselleştirme seçenekleri de artan uygulama da yazı stillerini değiştirmek de mümkün. 

Whatsapp mesajlarınızda kalın yazmak, italik yazmak, üzeri çizgili yazmak mümkün.

Son zamanlarda Whatsapp’a gelen belge gönderme, web üzerinden uygulamaya erişme, favori mesajlar gibi pek çok yenilik geldi. Aslında Whatsapp yazı stilleri çok yeni bir güncelleme değil, hali hazırda bir süredir Whatsapp’ın önce beta sonra tüm kullanılara sunduğu bir imkan. Bunun için yeni bir şey indirmenize ya da bir ayar yapmanıza gerek yok. Farklı yazı stillerinin nasıl uygulandığına gelelim;


# Kalın yazmak için mesajınızın başına ve sonuna * (yıldız) koymanız yeterli. Örneğin siz mesajınızı blogdede olarak gönderirseniz sohbette blogdede olarak görülür.

# İtalik yazmak için yine benzer bir yol izlemeniz gerekiyor. Mesajınızın başına ve sonuna _ (alt tire) eklerseniz yazınız italik olarak görünecektir. Mesajınızı blogdede olarak gönderip, sohbette blogdede olarak görürsünüz.

# Üzeri çizgili yazmak için de ~ (tilde) işaretini kullanmanız gerekiyor. Mesajınızın başına ve sonuna bu işareti eklediğinizde yazınız üzeri çizgili görünecektir. Örnek olarak ~blogdede~ şeklinde atacağınız mesaj blogdede olarak görünür.

# Bu 3 değişik stilden herhangi ikisini ya da üçünü bir arada kullanmanız da mümkün. Mesela gönderdiğiniz mesaj blogdede şeklinde gönderdiğiniz mesaj blogdede şeklinde görünecektir. Ya da ~blogdede~ yazarsanız blogdede olarak görünür.

Bu değişiklik önce beta kullanıcıları için uygulanmış, şimdi ise bütün Whatsapp kullanıcıları için kullanılabilir durumdadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

4 YORUMLAR

Bir Yorum Bırak