Günümüzün en popüler akıllı telefon uygulaması olan Whatsapp, insanların anlık olarak mesajlaşmasını sağlar. Bir dönem arkadaşlarımıza, sevdiklerimize takır takır SMS yazıp, binlerce SMS’lik paketleri süresi dolmadan bitirmeye çalışırken, birden ortaya çıkan Whatsapp uygulaması, mesajlaşmada yeni bir dönem açtı. Hal böyleyken Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu imkanlar da dibine kadar kullanılmaya başlandı. Bu imkanlardan biri de mesaj almak istemediğiniz bir kullanıcıyı engellemek olarak karşımıza çıktı. Ancak bu durum her zaman sizin birini engelleyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bazen engellenen kişi siz de olabilirsiniz.

Bu yazıda sizi Whatsapp’tan engelleyen birine nasıl mesaj atabileceğinizi anlatacağım. Aslında olay oldukça basit. İhtiyacımız olanlar sadece bir telefon, Whatsapp üzerinden mesaj atmak istediğiniz sizi engelleyen kişinin numarası, bir de Whatsapp kullanan 3. bir kişinin numarası ve telefonu. Bunlara sahip olduktan sonra yapmanız gerekenler ise şu şekilde;

Whatsapp: Engelleyen Kişiye Mesaj Atmak

Öncelikle yapmanız gereken şey, gönüllü olarak size yardımcı olacak 3.kişinin telefonundan yeni bir grup açmak. Bu 3.kişi hem sizin, hem de mesaj atmak istediğiniz kişinin arkadaşı olursa sizin için daha iyi olur. Yeni grup açarken eklenecek kişilere kendinizi ekleyin.


Whatsapp Engelleyene Mesaj Atmak

Yeni grup açtıktan sonra, 3.kişinin telefonuna mesaj atmak istediğiniz kişinin numarasını ekleyin. Whatsapp’ta açtığınız gruba tekrar giderek kişi ekle seçeneğinden engellendiğiniz numarayı gruba dahil edin. Bu aşamadan sonra eğer özel bir şey konuşacaksanız, size yardım eden 3.kişinin gruptan çıkmasını rica edin. Baş başa kaldıktan sonra rahat rahat istediklerinizi konuşabilirsiniz.

Aslında engellemek kavramı çoğu sosyal medya ve uygulamada, o kişiyi bir daha hiçbir şekilde görmemek anlamına geliyor. Ancak Whatsapp’ta bu yöntemle o kişiyi görmeniz mümkün. Bu da bir nevi Whatsapp’ın açığı sayılabilir. Henüz fark etmemiş olduklarını sanmıyorum ancak ilerleyen zamanlarda düzeltilebilecek bir nokta olarak düşünülebilir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

4 YORUMLAR

  1. Sanırım bu olayı yeni güncellemeler ile kapattılar. Ufak tefek böyle buglar olabiliyor ama dursa da fena olmazmış teşekkürler yazı için.

  2. Açıkçası bu tür bir şey yapmak pek etik değil. Eğer whatsapp bu açığını kapatmışsa bence daha iyi olmuş. Ayrıca sizi engelleyen kişi ile hiç görüşmemek sizin için daha yararlı olacaktır.

Bir Yorum Bırak